Uczennice z katowickiego Gimnazjum nr 18 im. Józefa Nowary grają o medale Mistrzostw Świata.

Trwają Mistrzostwa Świata Szkół w Siatkówce Plażowej w Polinezji Francuskiej. "Katowicka" Reprezentacji Polski w składzie Martyna Cholewa, Natalia Ciesielska oraz Zosia Człowiek (wszystkie są uczennicami Gimnazjum nr 18 w Katowicach) zagrają w nocy z czwartku na piątek o medale. Po wygraniu wszystkich spotkań eliminacyjnych katowiczanki zmierzą się w półfinale z Chinkami o godz. 3.15 czasu polskiego. W drugim półfinale zagrają reprezentacje Brazylii i Niemiec.

- Jesteśmy dumni z dziewczyn. Nie tylko dlatego, że tak godnie i wspaniale reprezentują nasz kraj, ale dlatego, ze są naszymi uczennicami, z Katowic, z Kostuchny. Jako pedagog zwracam również uwagę na to, jak dobry przykład dają one młodzieży, udowadniając, że pasją i pracą można spełnić nawet pozornie nierealne marzenia. To przecież wspaniały przykład na to, że szkoła może realizować cele wychowawcze na wielu obszarach. Sukces dziewczyn jest w dużej mierze zasługą szkoły, również w tej najbardziej rzeczywistej warstwie. Ich trenerką jest przecież pani Ewa Ciesielska, nauczycielka naszej szkoły. Dlatego w następny czwartek, wspólnie z uczniami, planujemy gorące przywitanie na lotnisku, a następnie przemarsz ulicami Kostuchny. Jesteśmy przecież częścią tutejszej, lokalnej społeczności, więc z tym większą radością zademonstrujemy wspólny sukces - mówi Beata Skuza, dyrektorka Gimnazjum nr 18 w Katowicach.

- Rzeczywiście, mistrzostwami żyje nie tylko szkoła, ale i cała dzielnica. Pani dyrektor zorganizowała wspólne kibicowanie na żywo z inauguracji mistrzostw, gdzie wspólnie z nauczycielami, uczniami i ich rodzicami oraz silną grupą radnych kibicowaliśmy naszym reprezentantkom. Dziewczyny zaprezentowały tak profesjonalny poziom, że wierzą w ich złoty medal. Będę trzymał za nie kciuki do ostatniej piłki, ale także za chłopców z Kędzierzyna Koźla, którzy również tej nocy zagrają o finał - dodaje Krzysztof Pieczyński, radny Rady Miasta Katowice.

Do dalekiej Polinezji uczennice Gimnazjum nr 18 pojechały dzięki wsparciu miasta Katowice, sponsorów oraz Rady Rodziców, która ufundowała im kieszonkowe oraz specjalne torby ze stosownymi logotypami.