W dniach 12-14 stycznia 2018 roku odbędzie się w katowickim Spodku Puchar Świata Seniorów we florecie kobiet.

To prestiżowe szermiercze wydarzenie zagości znowu w Katowicach po 14 latach przerwy. - Dziękujemy za zaufanie jakim obdarzył nas Polski Związek Szermierczy postanawiając zorganizować Puchar Świata w Katowicach. Jestem przekonany, że dzięki temu wydarzeniu obudzi się duch szermierczy w naszym mieście i wzorem innych wydarzeń sportowych organizowanych w Katowicach – zyska nowych zwolenników pozwalając rozwinąć się tej pięknej dyscyplinie – mówił Waldemar Bojarun, Wiceprezydent Miasta Katowice. 

Na przyszłoroczny Puchar Świata spodziewane jest przybycie najlepszych światowych zawodniczek z prawie 40 krajów, które rozegrają zarówno turniej indywidualny jak i drużynowy. W gronie faworytek są Włoszki – triumfatorki ostatniego Pucharu Świata Seniorów we Florecie kobiet oraz Rosjanki z Inną Dierigłazową - aktualną mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro.

Polska wystawi 20-osobową reprezentację. Największe sportowe nadzieje wiązane są z występem olimpijki z Rio de Janeiro Hanny Łyczbińskiej (AZS-UAM Poznań; 15 m. w Rio) oraz Julii Walczyk (AZSUAM Poznań), która w Mistrzostwach Świata 2017 zajęła 6 miejsce w turnieju indywidualnym.

Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu będzie „Akademia floretu" – zajęcia z szermierki dla dzieci w formie zabawowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.