Katowice to nie tylko Miasto Muzyki. Poza czymś dla ducha, nie zapominamy także o czymś dla ciała. Właśnie dlatego motywem przewodnim zbliżającej się gry miejskiej promującej Budżet Obywatelski będzie sport. Fani piłki nożnej, hokeja czy nawet rozgrywek e-sportowych będą mogli poczuć, że są we właściwym miejscu. Trasa tegorocznej gry miejskiej prowadzić będzie szlakiem wyznaczonym nie tylko przez miejsca, które zmieniły się dzięki realizacjom zadań z Budżetu Obywatelskiego, ale także tymi, które powiązane są ze sportowym życiem Katowic.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w grze miejskiej. Wystarczy zebrać zespół od dwóch do pięciu osób, zapisać się i z dobrym humorem stawić się na starcie gry w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 15.00 na katowickim Rynku – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Sama gra to z jednej strony propozycja pozwalająca aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, z drugiej – okazja, by pokazać jak wiele miejsc Katowic zmienia się dzięki zaangażowaniu mieszkańców w budżet obywatelski. Chcemy pokazać zrealizowane inwestycje oraz przypomnieć o samej idei – dodaje prezydent.

Gra miejska to rozgrywka, w której wykorzystywane są elementy przestrzeni miejskiej. Aby więc dotrzeć do mety będziemy się przemieszczać chodząc, biegając i wykorzystując wszelkie możliwe pojazdy – własne hulajnogi, deskorolki i rowery, ale też rowery miejskie oraz komunikację autobusową i tramwajową. Wszystko po to, aby znajdować kolejne punkty na mapie, wykonywać wyznaczone tam zadania i dotrzeć na metę gry. A gdzie ona będzie – to się okaże dopiero na starcie! W tej zabawie liczy się nie tylko czas i precyzja, ale przede wszystkim dobra zabawa!

Dla uczestników przewidziano nagrody. Najlepsze zespoły otrzymają zestawy oferujące zabawę na długie godziny – m.in. gry planszowe czy puzzle, ale także gadżety ze śląskim dizajnem i inne niespodzianki!

Rozgrywka potrwa od godziny 15:00 do 18:30, a po niej czeka nas oficjalne wręczenie nagród.

Aby uczestniczyć w grze „Wkręć się w Kato” wystarczy dokładnie przeczytać regulamin wydarzenia, a następnie zarejestrować się na stronie zapisów. A przy okazji dołączyć do wydarzenia i zachęcić do udziału innych – szczególnie tych najmłodszych! Należy jednak wtedy pamiętać o wypełnieniu oświadczenia dla opiekunów osób niepełnoletnich powyżej 14 roku życia biorących udział w grze samodzielnie, bez opieki osoby dorosłej.

_ _ _

Wydarzenie promujące: https://bit.ly/2YyXMKn
Zapisy: https://bit.ly/2SRufu5
Regulamin gry miejskiej:https://bit.ly/2YzL6Tk