Wczoraj o 8.00 z Katowic wyruszył zespół podróżników, którzy przejadą rowerami ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii. W ramach akcji „rowerem przez Islandię”, której patronem jest Prezydent Katowic, jej inicjator - Dariusz Sobczak, niesie przesłanie: „ograniczenia tkwią w naszych głowach”. Udowodnił to zanim jeszcze wystartował – zaplanowana na dwa miesiące charytatywna zbiórka kilometrów zakończyła się sukcesem po zaledwie kilku dniach od rozpoczęcia!

15 lipca o 8.00 z pod Domu w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach wystartowała wyjątkowa wyprawa „Rowerem przez Islandię”. Dariusz Sobczak wraz z rodziną wyruszył na podbój Islandii – w ramach wyprawy niepełnosprawny miłośnik sportów i podróży zamierza przejechać na handbike’u z zachodniego na wschodnie wybrzeże wyspy. Chce w ten sposób zachęcać do pokonywania własnych słabości, ale także do pomagania. Towarzyszą mu na rowerach synowie – Michał i Marcin oraz jako wsparcie logistyczne - żona Zofia, a także foto-team – Wojciech Radwański i Filip Blank. Pierwszym etapem podróży jest przeprawa promowa do Danii, skąd podróżnicy wyruszą na Islandię.

Wyprawę objął swoim honorowym patronatem Prezydent Katowic.

Elementem akcji „Rowerem przez Islandię” była, zaplanowana na dwa miesiące charytatywna zbiórka kilometrów w aplikacji Endomondo. Jej celem było uzbieranie 500 000 kilometrów. Efekty zbiórki przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorów – cel został osiągnięty już po tygodniu trwania akcji!

W ciągu 7 dni 8273 osoby, które włączyły się w akcję przekazywania kilometrów pokonały pół miliona km., spaliły 24 mln. kalorii, spędzając łącznie na aktywnościach  43 tys. godzin, czyli blisko 5 lat!

Tym samym Renault Pietrzak wraz z firmą OKAM Capital oraz INSPIRE przekażą 50 000 zł na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo - Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach.

Partnerem charytatywnym wyprawy jest Fundacja Biegamy z Sercem, która odpowiadała za technologię umożliwiającą zbieranie kilometrów w aplikacji ENDOMONDO i jest organizatorem ferii dla dzieci.

Bieżące informacje na temat wyprawy dostępne są na stronie www.roweremprzezislandie.pl.

Projekt „Rowerem przez Islandię” organizowany jest z okazji 25-lecia Renault Pietrzak.

Wyprawę na bieżąco można śledzić tutaj: https://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0k8xNScEDCXenhPbzdokZvip9lJCKtO2h

 

Termin wyprawy: 15 lipca – 4 sierpnia 2019 r.

Uczestnicy wyprawy: Dariusz, Zofia, Marcin, Michał Sobczak oraz Wojciech Radwański i Filip Blank.

Organizatorzy: Renault Pietrzak, Dariusz Sobczak z rodziną,

Sponsorzy i partnerzy: Okam Capital, Inspire

Partnerzy techniczni: www.ra2nski.com, Filip Blank

Partner charytatywny: Fundacja Biegamy z Sercem