Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci katowickiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Tylko podczas dwóch wieczorów policjanci ujawnili ponad 400 przekroczeń dopuszczalnej prędkości przez kierujących. 12 z nich utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km /h.

Aby zwrócić uwagę kierujących „z ciężką nogą” na zagrożenia, jakie niesie ze sobą jazda z nadmierną prędkością, podczas dwóch wieczorów policjanci katowickiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość". Punktualnie o 18.00 na katowickie drogi wyjechały patrole, które skupiły się na kierujących przekraczających dozwolona prędkość. Ujawniono aż 414 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości i 12 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h

Działania katowickiej drogówki ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości, to nie pierwsza tego typu akcja. Działania "Prędkość" prowadzone są cyklicznie nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju. Kolejne na drogach Katowic już wkrótce.