Facebook jest portalem, który rozwija się bardzo prężnie pod każdym względem. Nie tak dawno do swojego komunikatora (mobilnej aplikacji na Androida, IOS, Windows Phone - Messenger oraz wersji przeglądarkowej) dodał nowe lepsze i odświeżone emotikony. Była to zatem drobna zmiana kosmetyczna, lecz teraz światowy gigant społecznościowy postanowił wprowadzić funkcję wysyłania SMS za pomocą aplikacji Messenger.

Facebook wprowadził już aktualizację do swojego komunikatora w wersji na Androida, dzięki której możemy obsługiwać już SMS`y. Użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich swoich  wiadomości z okresu jednego miesiąca.

Większość unikatowych funkcji aplikacji Messenger w przypadku wysyłania wiadomości SMS nie będzie dostępna, ale za to udostępniono możliwość korzystania z tzw. "naklejek", które są w komunikatorze. Tak samo jak w przypadku zwykłych wiadomości od znajomych z Facebooka na ekranie będą pojawiać się "dymki" po otrzymaniu nowej wiadomości SMS, nawet jeśli w danym momencie korzystamy z innej aplikacji.

Opisywana wyżej możliwość wysyłania tego typu wiadomości jest już testowana bezpośrednio w Messengerze przez wybranych użytkowników od 4 miesięcy (od lutego), więc bardzo możliwe jest, że część osób już posiada ową funkcję w swojej aplikacji.

messenger sms
Popularny portal społecznościowy Facebook zapewnia wszystkich, że żaden SMS, który zostanie wysłany poprzez ich komunikator nie będzie trafiał na serwery firmy. Wszelkie działania SMS w Messnegerze odbywają się lokalnie na naszym telefonie, czyli podobnie jak w przypadku innych aplikacji do obsługi SMS`ów.

Komunikator nie będzie łączyć wiadomości SMS z tymi z Facebooka, więc jeśli prowadzimy rozmowę z tą samą osobą to wiadomości czatu oraz SMS będą pokazywane jako osobne okienko.

Proces aktualizacji dla poszczególnych regionów już się rozpoczął, a przedstawiciel Facebooka tłumaczy, że nowy dodatek w Messengerze prawdopodobnie zagości u wszystkich do piątku.