Już w najbliższy weekend (18-20.03.2016 r. w godz. 10-19) w Katowicach rozpoczynają się 43. Targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury”.

Jest to najpopularniejsza w Polsce impreza z zakresu szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Targi odbędą się w budynku Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. K. Bochenek przy pl. Sejmu Śląskiego 2. Jednorazowe bilety wstępu kosztują 14 zł, a ulgowe dla emerytów, rencistów, studentów i uczniów 11 zł. Bilety obowiązują również na wszystkie prelekcje podczas pobytu w budynku targowym.

Wystawcy z kraju i zagranicy zaoferują nam całą masę ekologicznych produktów spożywczych, środki wspomagające zdrowie, naturalne kosmetyki, biżuterię czy sprzęt i urządzenia służące poprawie zdrowia.

W tym roku temat przewodni spotkań z medycyną naturalną towarzyszących Targom brzmi: Nieznane prawdy o tym, co nas zabija. W sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają do Sali 211 na warsztaty  uznanych specjalistów niekonwencjonalnej medycyny.

I tak w sobotę Zbigniew T. Nowak powie - Jak naturalnie wyleczyć alergię i wydłużyć życie, Bogdan Skrzęta wygłosi wykład o Pełni świadomego uzdrawiania, a dr Iwa Jonik – Jak pokonać raka.

W niedzielę Bogusław J. Waśkiewicz opowie o Czakroterapii – drodze do szczęśliwego życia, a po nim Jerzy Zięba, autor książki „Ukryte terapie” zaprasza na warsztaty pt. Możesz wyzwolić się z chorób przewlekłych.

Koszt każdego warsztatu to 150 zł.