Dama z łasiczką, Shrek, złota rybka, Jan Sebastian Bach, Trolle, Frieda Khalo. Co łączy te wszystkie postacie? Można je zjeść! A przynajmniej na Cake Festival Poland - wydarzeniu poświęconym słodkiej sztuce dekorowania tortów i ciasteczek! Co będzie do schrupania podczas tegorocznej edycji?

To już III odsłona festiwalu! 23-24 października kultowy katowicki Spodek przeniesie wszystkich odwiedzających do cukrowej krainy, w której jedyne granice twórczości stanowi ludzka wyobraźnia. A ta w przypadku sugarcrafterów jest giętka jak masa cukrowa! Zapowiada się apetyczna uczta, zważając na rekordową ilość zgłoszonych prac - ponad 500! Będziemy podziwiać dzieła zarówno dorosłych, jak i juniorów. Ci pierwsi mieli tym razem aż 13 kategorii do wyboru, w tym tort weselny, 3D, kwiaty fantazyjne, praca grupowa i babeczki.

Sercem festiwalu jest wystawa-konkurs oraz walka o tytuł The Best of Cake Festival Poland. Nie mniej, liczba stref i wydarzeń towarzyszących również jest w tym roku imponująca. Uczestnicy będą mogli skorzystać, m.in. z oferty Strefy Lodowej, gdzie spotkają mistrza Polski w lodziarstwie - Tomasza Szypułę lub warsztatów cukierniczych  dla dzieci - modelowanie figurek w masie cukrowej. Jako że człowiek nie samym cukrem żyje, organizatorzy zadbali też o strefy, dzięki którym dekoratorzy zdobędą wiedzę o prowadzeniu nowoczesnego biznesu  oraz dbania o siebie, czyli Strefy Rozwoju i Stylu.

Ponadto na scenie głównej oraz stoiskach wystawców będzie można podglądać zręczną pracę dłoni, które na żywo będą wykonywać dzieła jadalnej dekoracji.