Trwająca od ponad roku pandemia zmieniła bardzo wiele naszych codziennych zachowań. Niektórzy na nowo rozbudzili w sobie pasję do gotowania, inni wręcz przeciwnie. W tej drugiej grupie znajdują się osoby, które przed lockdownem chętnie wychodziły do restauracji, a obecnie muszą wystarczyć im dania na wynos. W międzyczasie dużą popularność zdobyły także diety pudełkowe z dostawą. Co jeść podczas lockdownu, aby odżywiać się zdrowo i nie przybrać na wadze?

Dania z ulubionych restauracji 

Do nowej rzeczywistości musiał przystosować się każdy. Obecnie praktycznie każda kawiarnia i restauracja oferuje swoim klientom menu na wynos. Powstały strony internetowe z wygodnymi panelami do składania zamówień, a nawet aplikacje mobilne, które umożliwiają jeszcze szybszy kontakt między klientem a restauracją. Co więcej, niektóre knajpy dowożą posiłki za darmo (na przykład do 10 kilometrów w obrębie restauracji). W mediach społecznościowych szerokim echem odbiła się akcja “wspieram gastro”, która pomogła wielu knajpom przetrwać w tym trudnym czasie. Bez wątpienia restauracyjne dania we własnym domu to namiastka normalności. Wystarczy wybrać ulubiony posiłek z oferty i oczekiwać kuriera. Danie z ulubionej restauracji to świetny pomysł na obiad w niedzielne popołudnie lub kolację przy maratonie filmowym. 

Dieta pudełkowa z dostawą

Catering dietetyczny Katowice z dostawą do domu to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które na co dzień nie lubią lub nie mają czasu gotować. Oferta firm cateringowych jest naprawdę szeroka. Do wyboru masz programy dietetyczne, które odpowiadają na potrzeby różnych grup klientów. Jeśli nie tolerujesz laktozy lub glutenu, bez problemu znajdziesz zdrowe i różnorodne zestawy dla siebie. Jesteś w ciąży i zależy Ci na uzupełnieniu składników pokarmowych? Program dla przyszłych Mam to podstawa oferty każdej dobrej firmy cateringowej. Diety pudełkowe świetnie sprawdzają się także w przypadku osób, które chcą schudnąć lub zbudować masę mięśniową. Przykładowo catering dietetyczny Katowice od Maczfit obejmuje znane na całym świecie diety sirtfood i Intermittent Fasting (IF). Każdy posiłek z diety pudełkowej ma dokładnie oznaczone kalorie. Dzięki temu łatwiej Ci kontrolować kaloryczność wszystkich dań i nie przekraczać swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Liczenie kalorii jest szczególnie istotne na odchudzającej diecie redukcyjnej. Firmy cateringowe umożliwiają również bezpłatne konsultacje dietetyczne. Specjaliści podpowiedzą, co jeść, aby wyglądać i czuć się dobrze. 

Zdrowo, różnorodnie i bez nadwyżki kalorycznej

Niezależnie od tego, czy wybierasz wspieranie lokalnych restauracji, czy zamawiasz dania z cateringu dietetycznego, uważaj na nadwyżki kaloryczne. Praca z domu i zamknięte siłownie sprawiły, że ruszamy się mniej. Tym samym łatwiej wpaść w pułapkę nadwyżki kalorycznej, która prowadzi do dodatkowych kilogramów. W kontrolowaniu wagi i kaloryczności posiłków pomogą internetowe narzędzia, takie jak kalkulatory kalorii i BMI. Jeśli zdecydujesz się układać menu i przygotowywać posiłki samodzielnie, skorzystaj z konsultacji online z dietetykiem.