Zarząd spółki wspierającej „start up-y” w Katowicach zatrzymany przez CBA. Jego członkowie wyłudzili prawie 6,5 miliona złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Sprawa jest w rozwojowa.

Zatrzymano 6 nieuczciwych przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy prowadzili firmę wspierającą "start up-y" zostali zatrzymani przez CBA. Jak się okazało, oszukali PARP na grube miliony. Najpierw starali się o dofinansowanie, a następnie wyprowadzali pozyskane pieniądze.

"Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym oszustwa w kwocie blisko 8,5 milionów złotych na szkodę PARP – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA. - Podejrzani uzyskali dofinansowanie z Agencji. Następnie, wbrew zapisom umowy o dofinansowaniu, otrzymane pieniądze wyprowadzili za pośrednictwem słupów do własnych spółek”.

CBA zatrzymało oszustów działających w zorganizowanej grupie przestępczej

Zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa na kwotę blisko 8,5 miliona złotych, a także prania pieniędzy w kwocie 6.500.000 zł - podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Sprawa jest rozwojowa. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.