Odzież służby zdrowia – czy to w szpitalach czy przychodniach – niezmiennie kojarzy nam się z szerokimi fartuchami i prostymi klapkami, które zdecydowanie nie zapewniają należytego komfortu pracy. W tej kwestii przez ostatnie lata zachodzą jednak istotne zmiany – producenci kładą coraz większy nacisk na niecodzienne fasony i zapewnienie funkcjonalnej, ale również wygodnej odzieży.

Obuwie dla personelu medycznego – bo wygoda ma znacznie

Kobiety pracujące jako lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki czy inny personel medyczny większość dnia spędzają w ruchu czy w pozycji stojącej. Oczywistym jest, iż nie pozostaje to bez znaczenia dla ich zdrowia. Przemęczone i obolałe nogi z pewnością nikomu nie poprawiają nastroju, co odbija się na efektywności pracowników i ich podejściu do pacjenta.

Dlatego tak ważnym jest, by korzystać z odpowiedniego obuwia dla personelu medycznego. Przewiewne i lekkie buty zmniejszą uczucie zmęczenia i pozwalają na wielogodzinną pracę bez uczuciu bólu. Odpowiednio wyprofilowane podeszwy czy zastosowanie mat antypoślizgowych pozwala na komfortowe poruszanie się i zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.

Szeroki wybór obuwia dla personelu medycznego

Mimo zmian, które zaszły w przeciągu ostatnich lat, wciąż najlepszym wyborem jeśli chodzi o obuwie dla pielęgniarek, lekarek czy fizjoterapeutek będą buty lekkie i przewiewne. Sandały, klapki czy baleriny zapewnią odpowiedni komfort, pozwolą też podkreślić coś, o czym często się zapomina – kobiecość lekarek, pielęgniarek czy fizjoterapeutek. Nie bez znaczenia są też właściwości odprowadzania ciepła – wie to każdy, kto miał nieprzyjemność pracować wiele godzin w przepoconym obuwiu.

Jednakże, wygoda i kwestie estetyczne to nie jedyne rzeczy, na które  trzeba zwrócić uwagę, gdyż równie ważna jest jakość materiałów, z którego wykonane zostało obuwie. Wykonane z naturalnych materiałów, łatwe w utrzymaniu czystości, a jednocześnie skłonne wytrzymać codzienną, wielogodzinną eksploatację obuwie będzie tutaj najlepszym wyborem.

Uniformix - sklep z odzieżą medyczną w KatowicachArtykuł partnerski