Wschód to od kilku już lat bardzo popularny kierunek poszukiwania rąk do pracy w Polsce. Obywatele Ukrainy od dłuższego czasu napływają do nas tłumnie w poszukiwaniu lepszych zarobków i wyższego standardu życia. Polski rynek pracy, który cierpi na niedobór kadr i personelu, chłonie potencjalnych kandydatów do pracy z Ukrainy jak gąbka. Zatrudnienie naszych sąsiadów zza wschodniej granicy może mieć dla naszej firmy czy przedsiębiorstwa wiele korzyści. Poniższy artykuł przedstawi 3 najważniejsze z nich, a także zdradzimy, jak najłatwiej i najszybciej pozyskać pracowników ze wschodu.

Po pierwsze – chęć do pracy

Pracownicy z Ukrainy słyną z dużej chęci do pracy i ochoty wykazania się w niej. Ich ojczyzna przechodzi bardzo trudny czas pod względem gospodarczym i choć obecnie cały świat boryka się z wieloma problemami, Ukraińcy znają te bolączki nie od dziś. Dlatego też chętnie przyjeżdżają do Polski i ochoczo zabierają się do pracy aby udowodnić swoją wartość i przydatność dla tutejszych pracodawców i przedsiębiorców.  Szacuje się, że w Polsce pracuje już około 3-4 milionów obywateli Ukrainy, a taka liczba wskazuje, że w kraju nad Wisłą ceni się ich pracę.

Po drugie – podobieństwa

Polska i Ukraina są do siebie bardzo podobne. Oba kraje mają długą wspólną historię, a obywatele tych dwóch państw mają podobną mentalność. To sprawia, że możemy porozumieć się na poziomie komunikacji międzyludzkiej, a język nie stanowi aż tak wielkiego problemu (Ukraińcy szybko uczą się polskiego, a wielu Polaków zna język ukraiński bądź rosyjski).

Po trzecie – blisko do Polski

Ukraina to nasz sąsiad i w dodatku nie sprawia nam dużych problemów w kwestiach celnych. Dlatego w krótkim czasie można sprowadzić do naszego kraju nawet większą liczbę pracowników i jak najszybciej skorzystać z ich usług. Szybkość i sprawność procedur ma tutaj kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku leasingu lub wynajmu pracowników poprzez agencje. Przy wielu połączeniach lotniczych, cały proces jest dodatkowo o wiele prostszy!

Jak najszybciej pozyskać pracowników z Ukrainy?

Poważane i doświadczone agencje jak AB OVO Solutions ze stolicy Dolnego Śląska, zapewniają kompleksową obsługę w zakresie rekrutacji, sprowadzenia i zalegalizowania pobytu pracowników zza wschodniej granicy. Taki pośrednik to gwarancja znalezienia wykwalifikowanych pracowników do wykonywania nawet najbardziej specyficznych zadań i obowiązków. Współpraca z agencją przyspiesza procedury, a dzięki własnej sieci kontaktów  w kraju naszych sąsiadów, cały proces odbywa się o wiele sprawniej i wydajniej.