Drzwi dwuskrzydłowe jeszcze do niedawna kojarzyły się z dworkami i pałacami. Dziś natomiast wracają w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem nowoczesnej i praktycznej, ale i równie zachwycającej. Czy drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne będą jednak dobrym wyborem do dużego domu?

Duży dom zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych. Z jednej strony jest to ogromny plus. Z drugiej natomiast może przysporzyć to wielu dodatkowych dylematów — na przykład przy wyborze drzwi. Zastanawiasz się, jakie sprawdzą się najlepiej w Twoim domu? Absolutnym hitem ostatnich sezonów są drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe. I nic dziwnego. Są niezwykle funkcjonalne, a do tego prezentują się bardzo efektownie. Zobacz, czy będzie to dobry wybór do dużego domu.

Dlaczego drzwi dwuskrzydłowe to dobry wybór do dużego domu?

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe robią wrażenie. I temu bez wątpienia nie da się zaprzeczyć. W związku z tym, że składają się z dwóch oddzielnych skrzydeł, zajmują znacznie więcej miejsca niż modele tradycyjne. Do montażu takiej konstrukcji niezbędne jest więc uzyskanie także zdecydowanie większego otworu w ścianie. Pod tym względem duże domy są więc wręcz stworzone, aby zastosować w nich takie rozwiązanie.

Montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych w domu o okazałym metrażu to także doskonały pomysł ze względu na kwestię wizualną. Konstrukcja dwuskrzydłowa zapełnia pustą fasadę, sprawiając, że cały front domu staje się bardziej symetryczny i atrakcyjny pod względem estetycznym.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe — największe zalety

Jeśli istniałaby lista topowych rozwiązań ułatwiających życie w domu jednorodzinnym, to drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne na pewno zajęłyby na niej wysoką pozycję. A to dlatego, że szerokie wejście sprawia, że bez trudu można przenieść przez nie wielkogabarytowe rzeczy. Tym samym kupno nowego narożnika, wymiana pralki, czy też chęć pozbycia się wielkiej szafy z przedpokoju nie wymaga już skręcania wszystkich elementów. Wystarczy otworzyć drugie skrzydło.

Na tym zalety drzwi wejściowych dwuskrzydłowych jednak się nie kończą. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest również fakt, że może zapewnić ono dodatkowy dostęp do światła dziennego. Jeśli postawisz na nowoczesne i bardzo modne ostatnio drzwi z przeszkleniami, wnętrze Twojego domu stanie się jaśniejsze i bardziej rozświetlone. A naturalnego światła nigdy za wiele!

Dwuskrzydłowe drzwi — jaki rodzaj wybrać?

Z pewnością wiesz już, że wybór drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych jest naprawdę duży i zróżnicowany. Wśród dostępnych modeli znajdziesz zarówno drzwi, w których oba skrzydła są ruchome, jak i takie, których drugie skrzydło stanowi jedynie element ozdobny. Jaki rodzaj drzwi jest lepszy?

Jak zawsze, wszystko zależy od kwestii indywidualnych. Dlatego przed wyborem dobrze zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i wymagania względem drzwi. Jeśli w dwuskrzydłowych urzeka Cię przede wszystkim design, model wyposażony w jedno ruchome skrzydło może być strzałem w dziesiątkę. Nie sprawdzi się jednak tak dobrze, jeśli Twoim priorytetem jest również funkcjonalność.

Zastanów się więc, które drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne wybrać i znajdź model idealnie pasujący do stylistyki Twojego domu.