Już 14 i 15 grudnia w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pierogów Świata. Do spróbowania będzie ponad kilkadziesiąt smaków z całego świata.

Na pierogi każdy ma swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych. Pojawią się pierogi doprawiane na słodko lub ostro, gotowane, smażone lub pieczone - możliwości jest właściwie nieskończona liczba.

Już 14 i 15 grudnia restauratorzy z rożnych zakątków świata przygotują pierogi, które są symbolem ich rodzimej kuchni. Będzie okazja do spróbowania pierogów dużych i małych, polskich, szlacheckich boczkiem i cebulką, gruzińskich chinkali wypełnionych rosołem, indyjskich samosów z aromatycznymi przyprawami, mandu faszerowanych mięsem wołowym o smaku koreańskiego BBQ, japońskich gyoza z kurczakiem lub warzywami, tureckich manty polewanych roztopionym masłem lub sosem, wietnamskich hacao z krewetką i imbirem, hiszpańskich empanad, rosyjskich pielmieni, wszystkich odmian dim sum. Będzie w czym wybierać!
To będzie niezwykła pierogowa uczta!

Wydarzeniem towarzyszącym jest Targ Świąteczny!

Festiwal Pierogów Świata
sobota 14.12. - 12:00 – 19:00
niedziela 15.12. - 12:00 – 19:00,
Galeria Szyb Wilson w Katowicach,
ul. Oswobodzenia 1
Festiwal Pierogów Świata: https://www.facebook.com/events/535453587279543/