Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą. Z samych Katowic będzie można dojechać do ponad 60 miast w ramach 16 linii, m.in. do Warszawy, Legnicy, Ciechocinka, Budapesztu, Wiednia czy Amsterdamu. Z całego województwa śląskiego dostaniemy się do blisko 70 miast. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach sprzedaży stacjonarnej, m in. w Spółdzielni Turystycznej TURYSTA.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Rybnik, Ciechocinek czy Zabrzekomentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska

Nowa siatka połączeń zakłada większą częstotliwość przejazdów z mniejszych, bądź słabiej skomunikowanych miejscowości. Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach.

Nowe trasy FlixBusa

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszą 3 kolejne trasy: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.

Z nowej siatki połączeń skorzystają także mieszkańcy Katowic – odtąd będą mogli dojechać do ponad 60 miast w ramach 16 linii. Z Katowic dotrzemy bezpośrednio między innymi do Warszawy, Wrocławia, Legnicy, Chorzowa, Gliwic czy Ciechocinka oraz do kilku europejskich miast takich jak Brno, Wiedeń, Budapeszt, Bratysława czy Amsterdam. Dojedziemy również na lotnisko w Pyrzowicach, koło Katowic. W sumie, z miast na terenie województwa śląskiego można wyruszyć do ponad 70 miast w ramach nowych 9 linii. 

Dodatkowe korzyści dla pasażerów

FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą między innymi: bezpłatny dostęp do Wi-Fi, sporo miejsca na nogi czy system rezerwacji miejsc. Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej. Co więcej, FlixBus posiada w Polsce blisko 200 aktywnych punktów sprzedaży stacjonarnej, w tym 5 w Katowicach (m.in. Spółdzielnia Turystyczna TURYSTA oraz INT Travel Sp. z o.o.). FlixBus wprowadził właśnie usługę Google Pay w aplikacji FlixBus na Androida, a wkrótce zakup biletu będzie możliwy także na pokładzie autobusu. Firma planuje w kolejnych latach rozpocząć działalność na Ukrainie oraz w krajach bałtyckich, dzięki czemu Polska stanie się jeszcze istotniejszym punktem komunikacyjnym na mapie całego FlixBusa.