Katowickie lotnisko oferuje loty do 35 miejscowości. My wybraliśmy te, kiedy możemy wylecieć w piątek i wrócić w niedzielę do domu. Tak, żeby miło spędzić weekend.

Ale najpierw kilka ważnych informacji. Pamiętajmy nie tylko o spakowaniu walizki, ale także o zabraniu ważnego, niezniszczonego paszportu czy dowodu osobistego oraz biletu bądź kodu rezerwacji. Posiadając te dokumenty przy odprawie biletowo-bagażowej otrzymamy kartę pokładową. Warto również zapoznać się listą przedmiotów zabronionych, których do samolotu nie wniesiemy. Na lotnisku zameldujmy się z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Zaleca się przybycie na 1-2 godzin przed planowanym lotem.

Więc jeśli w któryś weekend nie macie pomysłu, jak go spędzić, może wybierzecie któryś z kierunków lotniczych.


Londyn
Do Londynu w piątek są aż 3 loty. Najkorzystniej wybrać się tym o godz. 6.20. Mamy wówczas 3 dni na zwiedzanie miasta, bowiem powrót możemy zaplanować na godziny nocne w niedzielę. Czy wiecie, że Londyn jest największym miastem Unii Europejskiej?


Oslo
Do Oslo wylecimy w piątek o godz. 10.20. To właśnie w ratuszu w Oslo wręczana jest co roku Pokojowa Nagroda Nobla.


Barcelona
W Barcelonie weekend będzie krótszy, gdyż wylot z Katowic w piątek jest o godz. 17.45. Więc na zwiedzanie mamy sobotę i niedzielę. A jest tu aż 9 obiektów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO z Sagradą Familią na czele.


Eindhoven
Wylot w piątek o 8.25, przylot w niedzielę o 16.55. W Eindhoven znajduje się główna siedziba koncernu Philips oraz pomnik Michaela Jacksona.


Sztokholm
Wylot 6.10, przylot w niedzielę o 10.25. W stolicy Szwecji na pewno warto zobaczyć Pałac Królewski, katedrę i ratusz. A także wiele innych rzeczy.