Chyba każdy miłośnik kultury hiphopowej choć przez moment marzył o takim miejscu w swoim mieście.

Wyobraź sobie krainę, w której od wejścia czuć unoszącą się w powietrzu zajawkę. Wchodzisz, na ścianach widzisz kozackie obrazki rodem z filmu "Wild Style", w tle słychać, jak ktoś puszcza muzykę z płyt winylowych, idziesz dalej i widzisz skreczujących Dj-ów, rapujących Mc's i trenujących Bboy'ów. Może i brzmi to nierealnie, ale to dzieje się naprawdę!

Idea była prosta - otwórzmy w sercu Śląska hiphopowy dom.

Udało się! W maju tego roku złożyliśmy ofertę na konkurs, organizowany przez Urząd Miasta Katowice, który w swoim założeniu ma służyć zmianie wizerunku Katowic ze stereotypowej stolicy węgla na ważny i prężnie rozwijający się ośrodek kulturalny. Ze wszystkich udostępnionych lokali, ten przy ulicy Warszawskiej 25a cieszył się największym zainteresowaniem. Złożonych zostało aż 15 ofert! Okazało się, że miasto postanowiło zaufać hiphopowcom i otrzymaliśmy ten lokal - a właściwie wolnostojący budynek przy ul. Warszawskiej 25a z wejściem od ul. Starowiejskiej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w Katowicach od kilku lat było niewiele miejsc dla hiphopowców. My mamy zamiar to zmienić!

W godzinach wieczornych w Spocie będą odbywały się skrecz sesje, bitwy freestylowe, jamy dla tancerzy, warsztaty z autorytetami oraz panele dyskusyjne, aby zwiększać świadomość młodego pokolenia.
"Hip Hop Spot" na co dzień będzie szkołą artystyczną dla dzieci i młodzieży. Naszym narzędziem edukacji są cztery elementy Hip-Hopu.

Początkowo regularnie będą odbywały się zajęcia z podziałem na grupy wiekowe:
Na sali tanecznej:
• Bboying (Break Dance)
• Freestyle Hip Hop Dance
• Treningi BboyWorkout (zajęcia dla Bboys, mające poprawić kondycję,
• kontrolę oraz dynamikę podczas tańca)
W studio:
• Rap
• Beatbox
• DJing(turntablism)
W dalszej fazie rozwoju planujemy organizować regularne zajęcia z realizacji dzwięku oraz beatmakingu, aby przybliżyć młodym ludziom techniki oraz sposoby nagrywania utworów rapowych.

Właśnie rozpoczęła się nasza kampania crowdfundingowa na stronie www.wspieram.to/hiphopspot

Potrzebujemy Waszej pomocy, razem możemy tworzyć historię polskiego hip-hopu

Otwarcie lokalu planujemy na początek roku szkolnego - wrzesień 2017.

Alex Kwoka