Markę Casio zna praktycznie każdy z nas. Wielu kojarzy i przede wszystkim te zegarki ze względu na bardzo dobrej jakości mechanizmy, które przełamywały pewne bariery. Nie na darmo Japończycy są uznawani za jednych z najlepszych fachowców w dziedzinie produkcji urządzeń. Choć marka działa stosunkowo niedawno, bo od ponad 75 lat, to jednak zdążyła wyprodukować już kilka kultowych modeli, które zostaną na zawsze zapisane w annałach sztuki tworzenia zegarków. Chcemy zabrać was w tę przygodę, która swój początek rozpoczęła się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zegarki elektroniczne dla fana uniwersalnych dodatków

Większość fanów zegarków od zawsze uważało, że zegarek musi mieć klasyczny wygląd. Srebrna bransoleta, okrągła koperta i precyzja we wskazywaniu godziny - te oto atrybuty zawsze są istotne przy zakupie czasomierza. Kwarcowe zegarki przeważnie były jednakowe i młode pokolenie, które już powoli dotykało, a przynajmniej wyczuwało nadchodzącą rewolucję technologiczną oczekiwało produktów przełamujących barierę stateczności. Casio podjęło i zaprezentowało nowoczesne (jak na tamte czasy) produkty, pozwalające szczególnie właśnie takim osobom w większym stopniu identyfikować. Był to prawdziwy szok, gdy zegarki elektroniczne japońskiej marki wyszły na rynek. Działania Casio można zaobserwować nie tylko i wyłącznie na przykładzie zegarków. Analizując poczynania firmy, nie można nie odnieść wrażenia, że przebijanie kolejnych barier stało się obsesją. Technologicznie coraz bardziej rozbudowane kalkulatory sprawiały, że coraz więcej osób chciało je mieć. Dziś, znamy Casio zegarki z kilku serii jak G-Shock, które charakteryzowały się wyjątkowym wyglądem oraz postępem w dziedzinie elektroniki. Casio też jest znaną marką w świecie sportu - była ona nie raz sponsorem różnych zawodów, które znacząco pomogły rozpropagować markę.


Retro zegarki męskie - nie tylko klasyczne

Oglądając niektóre filmy jak "James Bond" czy "Powrót do przyszłości" myśleliśmy, że gadżety wykorzystywane w tamtym czasie są tylko i wyłącznie pewną iluzją, która nigdy nie wejdzie do obiegu. Okazało się jednak, że postęp poszedł znacznie dalej i dziś mamy zegarki, które funkcjonują w łączności z internetem i dzięki nim możemy nawet słuchać muzyki. Nie zawsze jednak tak było. Mówiąc o retro zegarkach, mamy na myśli nie tylko te, które charakteryzują się prostym wyglądem, ale i mają już po prostu swoje lata i zdążyły się na przestrzeni lat zestarzeć.

Warto cofnąć się do roku 1978, w którym to producent przedstawił model Casiotron z cyfrowym wyświetlaczem LED oraz kalendarzem automatycznym. Na tamte czasy było to prawdziwe szaleństwo. Oczywiście, jego wygląd nawiązywał bezpośrednio do klasycznego designu, jednak zawartość zupełnie przełamywała stereotyp eleganckiego zegarka. Rewolucja technologiczna powoli parła do przodu, a Japończycy nadal tworzyli zegarki męskie, które miały przekraczać kolejne granice. I tak w roku 1981 powstał zegarek, który po raz pierwszy został wyposażony w funkcję kalkulatora. Dziś nie robi to wrażenia, ale wtedy nie do pomyślenia było, że w małym zegarku może być również i taka funkcja. Rozwój technologiczny zegarków stał się nieuchronny, a od tego czasu zegarek elektroniczny od Casio przeszedł prawdziwą metamorfozę. Marka co prawda dziś powoli ustąpiła miejsca większym potentatom, jednak na zawsze będzie wyznacznikiem postępu w zakresie technologii.


Casio - legendarny retro zegarek

Lata 80. to czas, w którym rewolucja zdążyła już napędzić się na dobre. Pierwsze komputery, które można było zobaczyć w domach nie przypominają tych dzisiejszych, ale jednak były to zalążki nowej ery; ery, która miała być wielkim krokiem dla ludzkości. Model Casio Vintage na owe czasy był modelem futurystycznym. Charakteryzowały go i nadal to robią, doskonałe mechanizmy kwarcowe. Jako, że dziś moda na retro wraca, to i młodzi chętnie sięgają po tę odświeżoną wersją klasyki tematu. Taki zegarek może być swego czasu powrotem do pięknych czasów, kiedy świat wyglądał zupełnie inaczej, jak również tych, którzy znają go z opowieści rodziców i dziadków. Nie każdy przecież musi być zakochany w rewolucji technologicznej, która rzeczywiście sprawiła, że mamy natłok informacji. Prosty zegarek z elementami postępu technologicznego jakim jest Casio Vintage będzie doskonały dla takich osób. Znajdują się w nim takie funkcje jak alarm, stoper, kalendarz, a dodatkowo są wodoszczelne. To prawdziwy rarytas zarówno dla pań oraz panów.

Casio - historia, która nigdy nie zostanie zapomniana

Casio to zegarki, które nadal są jednymi z lepszych modeli na rynku. Przemawia za nimi nie tylko wysoka jakość mechanizmów, ale i również niska cena. Japońska marka będzie już na zawsze synonimem rozwoju w dziedzinie produkcji urządzeń, a zarazem solidności. Mamy nadzieję, że nasza podróż w przeszłość poruszyła nutkę sentymentalizmu, która jest w każdym z nas.