Dzięki Internetowi, firmy działające regionalnie mogą łatwo dotrzeć do swoich odbiorców. Aby jednak ich strony stały się „widoczne” dla internauty, trzeba wykonać szereg zabiegów, podwyższających ich pozycję w wynikach wyszukiwania. Jak to zrobić? Wykorzystując np. pozycjonowanie lokalne! Dowiedz się więcej o nim i korzyściach, jakie daje.

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Na proces SEO składa się szereg czynności mających na celu wyniesienie odnośnika do konkretnej strony jak najwyżej w wynikach wyszukiwania konkretnego serwisu. Zasadniczo wyróżnia się przy tym dwa typy tych prac – pozycjonowanie lokalne i globalne. Czemu ten podział jest istotny?

W przypadku Global SEO pozycjonerzy robią wszystko, by przebić się z konkretną witryną ponad wiele innych serwisów. Z tego wynika, że proces ten wymaga więcej wysiłku i większych kosztów. Dlatego usługi te są najlepsze dla firm o znacznie większym zasięgu i zasobach finansowych.

Inaczej to wygląda w przypadku Local SEO. Istnieje dużo małych przedsiębiorstw działających na obszarze konkretnego miasta. Zwykle nie mają one interesu, by promować się poza swoimi ośrodkami. Dlatego oferuje się im pozornie prosty, acz bardzo skuteczny zabieg – prace nad stroną pod hasła związane z ich położeniem. Tym samym pozycjonowanie w Katowicach polega m.in. na tym, że do fraz branżowych dodaje się nazwę miasta, dzielnicy, czasem nawet ulicy!

Ma to mnóstwo korzyści, począwszy od zmniejszenia konkurencji, po dotarcie do osób rzeczywiście zainteresowanych konkretną ofertą. Zazwyczaj postawienie na tego typu usługi wiąże się również z obniżeniem kosztów, co w przypadku małych firm stanowi ogromną zaletę.

Jak pozycjonować się w Katowicach?

Wyobraź sobie, że prowadzisz na katowickich Bogucicach restaurację chińską. W takim wypadku pozycjonowanie się na same branżowe frazy kluczowe będzie trudne, gdyż zarówno w okolicy, jak i całej Polsce są setki takich lokali. Trzeba więc coś zrobić, aby witryna stała się widoczna. Tu do akcji wchodzi Local SEO.

Podczas prac, specjaliści prowadzący pozycjonowanie w Katowicach optymalizują stronę pod różnymi kątami, w tym dodając treści nasycone frazami i nazwami geograficznymi. Jeśli chcesz ograniczyć się do samego miasta, wówczas całe wyrażenie kluczowe może brzmieć: „restauracja chińska Katowice”. Chcąc zaś dotrzeć do osób z najbliższej okolicy, warto dodać do fraz jeszcze „Bogucice”.

Rezultat? W momencie, gdy ktoś w okolicy szuka takiego lokalu, nawet bez wpisywania nazwy miasta (Google sam dobierze najlepszy rezultat do jego położenia), najpewniej trafi na Twoją ofertę. Naturalnie – można dodatkowo stosować jeszcze słowa kluczowe doprecyzowujące ofertę (tzw. long tail), co sprawia, że klienci z konkretnymi zapytaniami odnajdują najlepiej dopasowane strony.

Zadbaj o to, by Twoja firma była widoczna w sieci!

Jeśli interesuje Cię lokalne pozycjonowanie w Katowicach – zdecydowanie warto powierzyć to specjalistom. Mają oni wiedzę i doświadczenie, pozwalające szybciej wywindować stronę lokalnej firmy w wynikach wyszukiwania. Dzięki takim usługom znacznie zwiększysz skuteczność reklamy i dotrzesz do większej liczby klientów.