XI JARMARK NA NIKISZU odbędzie się w dniach 7 XII (godz. 14.00-20.00) oraz 8-9 XII (godz. 11.00-20.00).

PARKINGI I DARMOWA KOMUNIKACJA
Organizatorzy w trosce o sprawną komunikację, a także dbałość o osiedle i jego mieszkańców wprowadzają w tym roku kolejne zmiany związane z transportem. Przygotowano blisko 1500 miejsc parkingowych w następujących lokalizacjach: Fabryka Porcelany (ul. Porcelanowa), przy Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska), na terenie Galerii Szyb Wilson (ul. Oswobodzenia 1), przy szpitalu MAVIT (ul. Szopienicka) i po drugiej stronie ulicy – za myjnią Karcher. Na parkingach będą dyżurować osoby, które pomogą w znalezieniu miejsca. Wszystkie parkingi będą obsługiwane przez bezpłatną linię autobusową S2, z niskopodłogowymi autobusami. Ponadto kursować będzie druga bezpłatna linia: S1 – z ul. Mickiewicza w Katowicach do Nikiszowca. Autobusy obu linii zatrzymywać się będą przy lodowisku na ul. Nałkowskiej. Rozkłady jazdy S1 i S2 są dostępne na stronie: https://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/. Ponadto zwiększona zostanie częstotliwość linii 930 kursującej z centrum Katowic. Podczas Jarmarku obowiązywać będzie całkowity wjazd na teren osiedla (za wyjątkiem mieszkańców).

STOISKA
Wśród tegorocznych produktów znajdziemy kilkanaście pracowni ceramicznych, stoiska oferujące szeroki asortyment biżuterii, wykonanej z tradycyjnych jak i niekonwencjonalnych materiałów. Na Jarmarku prezentować się będzie także kilka pracowni krawieckich, prezentujących artykuły dla dzieci i dorosłych. W ofercie znajdzie się także wiele innych wyrobów ozdobnych: z wełny i filcu, koronki i hafty, porcelana ręcznie malowana, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe – m.in. wieńce świąteczne, produkty z mydła i lawendy. Na bożonarodzeniowym Jarmarku nie może także zabraknąć stoisk z piernikami – artystycznie zdobionymi, domkami z piernika, choinkami piernikowymi; a także wiele innych artykułów świątecznych, ozdób, bombek zdobionych. Znajdziemy także sporo produktów naturalnych i regionalnych, a wśród nich: chleb tatarczuch, syropy, oleje naturalne, konfitury, dżemy, nalewki, śląski smalec, miody i wyroby pszczelarskie, sery góralskie i austriackie, wędliny. Wielbiciele słodyczy będą mogli wybierać z szerokiego asortymentu: owoce w czekoladzie, czekolada na gorąco, kurtosze, krówki, żelki, gofry, lizaki świąteczne, desery i ciasta. Świąteczny klimat wzmocni także grzane wino. Oczywiście będzie także możliwość zjedzenia czegoś na gorąco w specjalnie przygotowanej na Skwerze Zillmannów strefie gastro – m.in. rozgrzewające zupy, tradycyjne dania kuchni śląskiej, czy różnego rodzaju pierogi lub potrawy z grilla. Jak już co roku w ofercie znajdą się także pamiątki z Nikiszowca i okolicy, a także gadżety, artefakty i produkty nawiązujące do Śląska. Swoje dzieła zaprezentują także członkowie legendarnej Grupy Janowskiej, a także inni lokalni artyści.

DODATKOWE ATRAKCJE
Tradycyjnie Jarmarkowi towarzyszyć będzie scena muzyczna oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci – tj. karuzela wiedeńska i karuzela mikołajkowa. Świąteczny klimat wydarzenia podkreślać będą specjalne iluminacje świetlne. Artyści będą urozmaicać wydarzenie przez trzy dni:

piątek, 7 XII 17:00 Sergiusz Rudnik (winyl set) 19:00 Koncert chóru Gospel Sound (Kościół św. Anny)

sobota, 8 XII 14:00 Domisolki i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 32 14:30 Śląski Mikołaj 15:15 koncert Julii Jargos 16:30 widowisko Sekrety Świętego Mikołaja, Teatr Gry i Ludzie 17:45 koncert Max Bravura 18:45 koncert ProWOKALni

niedziela, 9 XII 14:00 Orkiestra Dęta Wieczorek 15:00 Chór Mieszany Ogniwo 16:00 MARI Kudełka-Gonet z zespołem 17:30 Leski 18:45 Krzikopa