Nietypowe pisanki, kolorowe ozdoby wielkanocne czy regionalne przysmaki na ponad 40 stoiskach - Jarmark Wielkanocny wraca na katowicki rynek.

Od 14 do 30 marca na rynku w Katowicach będziemy gościć wystawców z całej Polski i z zagranicy. Na stoiskach znajdziemy: pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, palmy i dekoracje wielkanocne, bazie, wianki czy haftowane obrusy. Nie zabraknie również zajączków z siana, koszyków czy ozdób wykonanych z filcu.

Ponadto na Jarmarku Wielkanocnym będzie można kupić przysmaki nie tylko na stół wielkanocny. Na stoiskach znajdziemy tradycyjne wędliny śląskie, wędliny z dziczyzny, litewskie przysmaki, węgierskie salami, ekologiczne sery kozie, baby i mazurki oraz tradycyjne chleby na zakwasie. Wszyscy chętni będą mogli kupić również coś mocniejszego – różnego typu likiery, nalewki i miody pitne, wina, ale i domowe konfitury czy wyroby czekoladowe. Prawdziwi smakosze będą mogli spróbować herbaty i kawy prosto ze Sri Lanki, tureckiej chałwy i ekologicznych miodów z różnych stron Polski.

W czasie Jarmarku Wielkanocnego pojawi się także strefa gastronomiczna, w której będziemy mogli spróbować francuskich naleśników, białej kiełbasy z grilla, bigosu z dziczyzny.

Jarmark Wielkanocny w Katowicach to nie tylko kolorowe stoiska, ale i wiele atrakcji. W każdy weekend odbędą się pokazy rękodzieła ludowego - pisanki wielkanocne będą ozdabiane przez artystów ludowych z Opolszczyzny. Wszystkie pokazy będą miały charakter otwarty, a chętni będą mieli okazję zmierzyć się z technikami ludowymi, a wykonane przez siebie prace zabrać do domu.

Oprócz tego, na rynku w Katowicach odbędą się pokazy zdobienia wielkiego mazurka wielkanocnego wraz poczęstunkiem dla mieszkańców, kreatywna strefa zabaw plastycznych dla najmłodszych, wielkopostny koncert plenerowy z udziałem katowickich artystów czy interaktywny spektakl dla dzieci „Kolorowa Wielkanoc”.