Policjanci z Katowic ustalają tożsamość i poszukują dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o zuchwałą kradzież portfela.

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej „siódemki” ustalają tożsamość i poszukują dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o zuchwałą kradzież portfela. Do zdarzenia doszło w dniu 13 stycznia 2018 roku na terenie targowiska przy ulicy Brackiej w Katowicach.

Jak wynika z ustaleń policjantów, gdy 41-latek robił zakupy na bazarze, dwóch mężczyzn zaczęło go obserwować i chodzić za nim. Przez pewien czas trzymali się bardzo blisko niego. W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony kupował towary spożywcze na jednym ze stoisk, jeden z mężczyzn wyciągnął portfel z kieszeni jego kurtki, a następnie oboje szybko uciekli w stronę wyjścia z targowiska.

W portfelu oprócz pieniędzy w kwocie około 700 złotych były również dokumenty m.in. dowód osobisty, prawo jazdy oraz 2 karty bankomatowe. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policjant prowadzący sprawę zdecydował o publikacji wizerunku mężczyzn podejrzewanych o kradzież.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn na zdjęciach lub nagraniu z monitoringu lub posiadają jakąkolwiek informację mogącą pomóc w ustaleniu ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic pod numerem tel. 32 200 2555, 32 200 3900, 32 200 3906 lub 112, e-mail kp7@katowice.ka.policja.gov.pl. Gwarantowana anonimowość.