Czarna seria w naszym mieście. To już kolejny raz w ciągu ostatnich tygodni, gdy ze stawu wyłowione zostało ciało. Tym razem był to mężczyzna. Sprawę nadal bada policja.

Następny topielec

Przechodząca obok stawu Łąka w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach kobieta zauważyła w poniedziałek 11 maja wieczorem unoszące się niedaleko, bo około 10 m od brzegu, ciało. Zaalarmowała policję.

Zwłoki mężczyzny unosiły się na wodzie, niedaleko brzegu. Na razie nie ustalono tożsamości topielca z Katowic.

"Strażacy wyłowili ciało mężczyzny, ale jego tożsamości nie udało się dotąd ustalić. Przy zwłokach nie ujawniono żadnych dokumentów – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info mł. asp. Agnieszka Żyłka.


Ciało mężczyzny, wyłowione ze stawu Łąka w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, decyzją prokuratora, zostało zabezpieczone. Wykonana ma zostać sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny utonięcia mężczyzny. Wstępnie ustalono, że miał około 40 lat.

Czarna seria zdarzeń w naszym mieście

Dwa tygodnie temu w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach znaleziono w stawie zwłoki 52-letniej kobiety. Wtedy prawdopodobnie doszło do wypadku, choć tamto zdarzenie nadal bada policja. Nasuwa się pytanie czy te dwa makabryczne znaleziska mogą być ze sobą powiązane?