Wieczór 19 grudnia (czwartek) w NOSPR z pewnością będzie wyjątkowy. Muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia będą mieli okazję wystąpić nie tylko dla publiczności zgromadzonej w sali koncertowej NOSPR, ale także przed melomanami z całego świata, dzięki Medici TV - jednej z trzech najbardziej prestiżowych platform muzycznych.

Medici TV jest światowym liderem w dziedzinie realizacji telewizyjnej koncertów muzyki klasycznej i oferuje wybór najpiękniejszych koncertów, wykonania wybitnych solistów i zespołów prezentujących najwyższy światowy poziom. Będzie to także znakomita okazja do promocji naszej sali koncertowej i Katowic – Miasta Muzyki UNESCO.

Tego wieczoru orkiestrze towarzyszyć będzie znakomity wiolonczelista Marc Coppey, a całość poprowadzi Lawrence Foster, nowy dyrektor artystyczny i I dyrygent NOSPR, który już dał się poznać katowickiej publiczności w niezwykle finezyjnych i perfekcyjnych interpretacjach.

Solista koncertu – Marc Coppey zagra w NOSPR po raz pierwszy. Ten francuski mistrz wiolonczeli już
w wieku 18 lat został doceniony przez sir Yehudi Menuhina podczas Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Lipsku, na którym otrzymał pierwszą nagrodę i nagrodę specjalną.

Na program koncertu złożą się wyjątkowe dzieła, dwa koncerty wiolonczelowe Dmitrija Szostakowicza oraz dwa poematy symfoniczne Ferenca Liszta – Preludia i Orfeusz.

Koncert wpisuje się w niezwykły okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Warto w tym czasie znaleźć chwilę na zanurzenie się w dźwiękach muzyki, która pozwala nam odnaleźć wewnętrzny pokój
i ciepło tworzące świąteczną atmosferę.

PROGRAM

Ferenc Liszt - Poemat symfoniczny Orfeusz

Dmitrij Szostakowicz -

I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107

II Koncert wiolonczelowy G-dur op. 126

Ferenc Liszt - Poemat symfoniczny Preludia

Wykonawcy

Lawrence Foster - dyrygent

Marc Coppey – wiolonczela

NOSPR

Bilety dostępne w kasie NOSPR oraz w systemie sprzedaży online.