Koniec okresu dojrzewania nie zawsze równa się z zażegnaniem problemu z trądzikiem. Wtedy najlepiej udać się do odpowiednich specjalistów na badanie skóry, a także poziomu hormonów. Ponadto, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, które pozwolą na złagodzenie objawów cery trądzikowej.

Jak zadbać o skórę trądzikową?

Trądzik młodzieńczy dotyczy wielu nastolatków, kończy się jednak w momencie, gdy hormony się stabilizują. Nie u wszystkich jednak ten proces przebiega prawidłowo. W niektórych przypadkach to problem medyczny, który należy rozwiązać przy pomocy lekarza. Prócz tego warto działać doraźnie – przy użyciu odpowiednich preparatów właściwie dbać o cerę. Myć, nawilżać buzię i osuszać zmiany trądzikowe. Tylko zadbana skóra będzie w stanie produkować właściwe, a nie zwiększone ilości sebum.

Pielęgnacja – najlepszy sposób na piękną cerę

Oczyszczanie cery trądzikowej powinno odbywać się za pomocą odpowiednich preparatów. To między innymi żele, toniki na bazie alkoholu czy pianki do mycia. Kolejny krok to tonizowanie skóry, do czego posłuży tonik, a następnym nawilżanie – tu niezbędny będzie krem. Najlepszy jest taki o lekkiej konsystencji, odżywczy, niezapychający porów.

Skóra trądzikowa to najczęściej skóra tłusta, nie ma więc potrzeby, aby nawilżać ją tłustymi kremami. Prócz odpowiedniej pielęgnacji, można na trądzik działać miejscowo. Do tego służą preparaty punktowe o działaniu antybakteryjnym. Wysuszają zmiany, łagodzą podrażnienia, a dzięki temu skóra wygląda lepiej.

Preparaty z apteki dla cery trądzikowej

Wybierając kosmetyki do skóry trądzikowej, warto zwrócić uwagę szczególnie na skład preparatów. Korzystaj z pełnych serii dermokosmetyków, posiadających uzupełniające się składniki i substancje odżywcze. Możesz także łączyć pojedyncze kosmetyki ze sobą, ale pamiętaj o tym, aby wszystkie z nich były odpowiednie do cery trądzikowej i posiadały właściwe składniki pielęgnujące. Dermokosmetyki dobrej jakości (pojedyncze i w zestawach) znajdziesz między innymi w aptekach stacjonarnych oraz internetowych.