Policja potwierdza. Po mordzie w Parku Kościuszki w Katowicach doszło do kolejnego napadu na kobietę.

Tak samo jak w tym pierwszym przypadku do ataku doszło w biały dzień. Tym razem jednak sprawca nie użył noża, lecz z całych sił uderzył upatrzoną ofiarę czymś ciężkim w głowę. Zaatakowana kobieta na szczęście przeżyła. Trafiła do szpitala.

Ten pierwszy atak i mord miał miejsce w środę 9 listopada. Tydzień później, we wtorek 15 listopada zaatakowana została 47-letnia mieszkanka Katowic. Do napaści doszło przy ul. Brynicy w Katowicach. Ulica ta znajduje się w Szopienicach. Od Parku Kościuszki i od ul. pięknej dzieli ją w prostej linii 6 km. Czy jednak z tego faktu można wyciągać jakieś wnioski?

Te dwa zdarzenia łączy tyle, że do obu napadów doszło w biały dzień. 62-latka zamordowana w Katowicach wyszła na spacer z psem. Jej ciało znaleziono około godz. 13.00.

Tymczasem 47-letnia kobieta została napadnięta przy ul. Brynicy wczesnym popołudniem. Ale nie ma poszlak, by uczyniła to jedna i ta sama osoba. Tym bardziej, że o obu sprawcach ciągle bardzo niewiele wiadomo. Rysopis przypuszczalnego mordercy z Parku Kościuszki podajemy w tekście, do którego link znajdziecie poniżej. O napastniku z Szopienic jeszcze mniej wiadomo. Dlatego prosimy wszystkich, którzy mogliby pomóc w ustaleniu sprawcy zarówno zabójstwa z Parku Kościuszki, jak i napadu w Szopienicach, o kontakt z policją. Wystarczy wybrać numer 997, a przecież możemy w ten sposób uratować zdrowie i życie przyszłych ofiar napastnika czy napastników.

Pierwsza informacja o mordzie w Parku Kościuszki, pisana jeszcze na gorąco:
http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/widok-mrozacy-krew-w-zylach/cid,9144,a

Kolejne doniesienie i apel policji
http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/policja-apeluje-o-pomoc/cid,9147,a

Pierwsze informacje o prawdopodobnym wyglądzie mordercy:
http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/policja-tropi-morderce/cid,9152,a

Opinie mieszkańców Katowic o tym, czy w Parku Kościuszki jest bezpiecznie:
http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/nie-boimy-sie-ale/cid,9164,a

Czy doszło do innych napadów:
http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/ludzie-sie-boja/cid,9191,a