25 kwietnia 2020 roku w Katowicach o godz. 12.00 odbędzie się godzinna legalna demonstracja przedsiębiorców i pracowników, sprzeciwiających się stanowczo temu co dotąd robi rząd Polski w kwestiach gospodarczych.

O zgodę na zorganizowanie demonstracji do właściwego wydziału Miasta Katowic wystąpił tyski przedsiębiorca Marek Jarocki. We wniosku podał następujący cel demonstracji: „Agitacja wyborcza w związku z trwającą kampanią wyborczą – zwrócenie uwagi na potrzeby przedsiębiorców w czasach globalnej pandemii i zapowiadanego kryzysu”.

W ramach protestu przedsiębiorcy oraz pracownicy po zebraniu się na parkingu obok strefy kultury przy katowickim Spodku, a po zapełnieniu parkingu, wzdłuż ulicy Góreckiego wjeżdżając od strony Dobrowolskiego - do godziny 11.45, rozpoczynają po oznakowaniu samochodów banerami i plakatami STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW oraz barwami narodowymi o godzinie 12.00 przejazd kolumną w stronę galerii Silesia. 

Przedsiębiorcy jak i pracownicy liczą na współpracę policji w tym godzinnym legalnym przejeździe kolumny samochodowej pomiędzy katowickim Spodkiem a Silesią.


Protest jest organizowany przez Grupę ŚLĄSKIE - STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW  pod przewodnictwem przedsiębiorcy Michała Wojciechowskiego, który z ramienia zarządu Strajku odpowiada za województwa w południowej Polsce.


Grupa jest częścią grupy STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW liczącej prawie 190 tys członków, którą zainicjował Paweł Jan Tanajno


Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w samochodowym sprzeciwie wszystkich przedsiębiorców i pracowników oraz do zapoznania się z wszystkimi postulatami STRAJKU PRZEDSIĘBIORCÓW.

RBS

fot. z demonstracji samochodowej z Warszawy