Od 6 do 8 grudnia w gliwickim Centrum Handlowym Europa Centralna, dzieci oraz rodzice będą mogli wziąć udział w świątecznej przygodzie. Wydarzenie powróci również 15-16 grudnia. Nie zabraknie zabaw, warsztatów oraz konkursów.


6 grudnia do Gliwic przyjedzie Święty Mikołaj. Jego tron stanie na głównym placu Centrum Handlowego Europa Centralna. Każde dziecko zdradzi mu swoje życzenie, zrobi sobie z nim zdjęcie i odbierze słodki upominek – m.in. Mikołaja z czekolady. Ulubieńca dzieci będzie można spotkać od godz. 14:00 do 20:00.

To nie koniec mikołajkowych i gwiazdkowych atrakcji. 7 i 8 oraz 15 i 16 grudnia Europa Centralna zamieni się w świąteczną krainę. W godzinach 11.00 – 19.00 na dziec 
i rodziców będzie czekać dużo atrakcji, warsztatów i konkursów.

 

Przygotowywanie pachnących pierników

Wydarzenie zostanie podzielone na różne stacje. Pierwsza to „Wypiekowo”. Będą tam
pieczone pachnące pierniki. Dzieci na wstępie otrzymają pyszne ciasto piernikowe gotowe do uformowania, a następnie wytną ulubiony kształt wybraną foremką. Każdy mały uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany bilet, który będzie kasowany na kolejnych stacjach.

 

Fabryka świątecznych prezentów

Kolejną stacją będzie „Ozdobnikowo”. Dzieci znajdą na niej dekoracje, którymi
ozdobią pierniki. Następnie zapakują je na prezent lub ozdobę choinkową. 15 i 16 grudnia „Ozdobnikowo” zajmie się również produkcją drobnych stroików
i bombek świątecznych, które mali uczestnicy zabiorą do domu.

 

Konkursy z nagrodami

Na trzeciej stacji - „Prezentowo” - dzieci zostaną zaproszone do świątecznych zabaw
i konkursów. Nagrodami w konkursach będą czekoladowe mikołaje, słodycze i naklejki odblaskowe.