Ulice Ceglana i Wita Stwosza

Aktualnie na ulicy Ceglanej prowadzone są prace związane z wymianą kanalizacji, w związku z czym obowiązuje tutaj zmieniona organizacja ruchu. Ruch pojazdów w ciągu ulicy Ceglanej odbywa się w jednym kierunku, tzn. od ul. Kościuszki w kierunku ul. Wita Stwosza. Natomiast ruch drogowy w relacji od Wita Stwosza do Kościuszki jest poprowadzony objazdem. Z początkiem marca br. rozpoczną się prace drogowe na Ceglanej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Meteorologów oraz na Wita Stwosza od Ceglanej do autostrady. Roboty obejmą wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz kompleksową przebudowę miejsc parkingowych. Obecnie przy Ceglanej funkcjonuje 100 miejsc do parkowania samochodów. W efekcie przebudowy liczba miejsc wzrośnie do 218. Pomiędzy parkingami pojawi się nowa zieleń, w tym drzewa, oraz ławki. Przebudowa miejsc parkingowych będzie prowadzona etapami, więc jednorazowo wyłączona z parkowania będzie tylko część miejsc.

Ulica Wita Stwosza, która aktualnie nie posiada na wspomnianym odcinku miejsc parkingowych, wzbogaci się o 90 takich miejsc. Przebudowa obu ulic ma potrwać 2 miesiące. Koszt inwestycji w odniesieniu do ul. Ceglanej wynosi 2,97 mln zł, a w przypadku ul. Wita Stwosza – 1,35 mln zł.

Ulica gen. Józefa Zajączka
W najbliższy poniedziałek ruszają prace związane z modernizacją ul. Zajączka na odcinku od ul. Poniatowskiego w kierunku południowym, które rozpoczną się od przebudowy systemu odwodnienia, po czym wyremontowane zostaną jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe. Dojazd do posesji zostanie utrzymany od strony ul. Kościuszki. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 600 tys. zł. Zakończenie robót przewiduje się na koniec marca br.

Ulica gen. J.L. Sowińskiego
Na ulicy Sowińskiego prace polegające na wymianie jezdni oraz przebudowie miejsc parkingowych rozpoczną się na początku marca br. i potrwają przy sprzyjających warunkach atmosferycznych około 1,5 miesiąca. Dzięki przebudowie przy ulicy wzrośnie liczba miejsc parkingowych ze 115 do 215. W trakcie robót drogowych ruch będzie zawężany na krótkich odcinkach do jednego pasa jezdni. Koszt inwestycji wyniesie 1,57 mln zł.