W ostatnim kwartale 2020 roku Apple zaprezentowało telefon iPhone 12. Na wiosnę pojawiły się kolejne nowości od amerykańskiego giganta. Jakie akcesoria przygotowała w tym roku firma Apple?

 

Apple iPhone 12 to obecnie najważniejszy projekt urządzeń mobilnych z logo nadgryzionego jabłka. Czym wyróżnia się ten model i jakie akcesoria sprawiają, że iPhone zyskuje na funkcjonalności?

Apple iPhone 12 - niewiarygodna wydajność najnowszego modelu

Zacznijmy od najważniejszego elementu, czyli serca. Smartfony iPhone od lat imponują wydajnością, ale procesor A14 Bionic wzniósł ten telefon na nowy poziom. Według badań efektywności pracy, jest to najszybszy procesor, jaki kiedykolwiek wykorzystano w smartfonie. Do tego o płynność dba jak zwykle dopracowany system operacyjny iOS 14. Zawrotną szybkość działania prezentuje nam wyświetlacz OLED Super Retina XDR, który posiada znakomitą rozdzielczość ekranu. O wytrzymałość urządzenia również nie trzeba się martwić. Ekran chroni warstwa ceramic shield, a obudowa wykonana jest z lotniczego aluminium. Najlepszy wyświetlacz Super Retina XDR zachwyca głębią kolorów i zjawiskową czernią. Przejdźmy teraz do zdjęć. Aparat przedni imponuje trybem portretowym, natomiast z tyłu znajdziemy dwa obiektywy 12 mpix, które umożliwiają nagrywanie w formacie dolby vision i posiadają znakomity zoom optyczny. Nowy obiektyw szerokokątny wpuszcza o 27% więcej światła, zatem słabe oświetlenie nie jest już utrudnieniem. W przypadku iPhone'a nie można nie wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. W dwunastce dbają o nie czytnik linii papilarnych na najwyższym poziomie oraz zaawansowany system Face ID. Telefon iPhone 12 zapewnia jak zwykle najwyższy poziom ochrony danych.

Akcesoria, które wzbogacają telefony iPhone 12

Smartfon Apple jest niezwykle wydajny i posiada m.in. profesjonalne kamery, ale w codziennym użytkowaniu liczą się również akcesoria. Tutaj niezbędne są słuchawki Earpods, które gwarantują słuchanie muzyki w czasie podróży lub podczas biegania, a także wygodne połączenia głosowe. Słuchawki do iPhone'a grają do 12 godzin. Nowością jest lokalizator Apple AirTag, który pomoże znaleźć zgubione klucze czy plecak. Jeśli nie lubimy podłączać za każdym razem przewodu lightning do ładowania, świetnym akcesorium będzie ładowarka indukcyjna do szybkiego ładowania bez konieczności podłączania kabli. Bateria skutecznie uzupełni poziom i będzie służyć przez cały dzień. Oczywiście wydatnie można podnieść funkcjonalność iPhone'a, instalując szereg przydatnych aplikacji. Pamięć RAM 4 GB, oraz wbudowana pamięć, która wynosi 64 GB albo 128 GB, pozwala na instalowanie programów, gier i narzędzi. Pamięć wbudowana daje wiele możliwości, a procesor Apple A14 Bionic z systemem Neural Engine, daje kompletny produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach.