Najbliższy weekend w Fabryce Porcelany zapowiada się ekscytująco, a to dzięki dwóm ważnym wydarzeniom: Nocy Muzeów oraz Targowi Nocnemu.

Tegorocznej, odbywającej się w sobotę, Nocy Muzeów przewodzić będzie uczczenie setnej rocznicy odzyskania nieodległości przez Polskę, z okazji której zaprezentowana zostanie filiżanka „Niepodległa”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie tematycznie wystawa poświęcona 20-rocznicy wzoru dyplomatycznego „Domenico” z tzw. „orzełkiem”.

Podczas wieczoru można będzie zwiedzić Fabrykę Porcelany, zapoznać się z procesem wypału i technikami zdobienia porcelany, a także samodzielnie ozdobić i wypalić własne kubki. Oprócz Nocy Muzeów, w najbliższy weekend do Fabryki Porcelany ponownie zawita Targ Nocny. Pojawią się starannie wyselekcjonowani wystawcy z odzieżą, dodatkami, galanterią i street food’em. Nie zabraknie również tatuażystów, fryzjerów, a nawet kosmetyczek. Stawiamy przede wszystkim na naszych lokalnych twórców i projektantów, takich jak: SIŁA, 0-32, MSZZ, sztyjt, Merrie Belle, Mushi i Majtki z Sosnowca, a także okolicznych gastronomów, serwujących kuchnię z całego świata. W piątkową i sobotnią noc na dziedzińcu Fabryki pojawią się m.in.: Okiem i Brzuchem, Mad Mick, Soupstancja, Gatto Nero, Stekken, itd. Będziemy mogli spróbować burgerów, kanapek premium, słodkości, zup a nawet dań kuchni azjatyckiej.

Prócz targowej części wydarzenia, pojawi się również ekipa Stand-up Polska z udziałem Dariusza Gadowskiego i Cezarego Jurkiewicza, ale to muzyka będzie grała pierwszoplanową rolę podczas pierwszego Śląskiego Targu Nocnego 2018. W piątek wystąpią m.in. Rosalie., Flirtini, Enzu i SoDrumatic. Sobota natomiast należeć będzie do rapera Otsochodzi oraz śląskiego składu WE LECIM. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.