Mimo, że od wielu tygodni nie jest nam specjalnie do śmiechu ze względu na epidemię, to pielęgniarki z Katowic postanowiły podnieść swoich rodaków na duchu. Nagrały oryginalną wersję „Bella Ciao”. Zrobiły to w oryginalny sposób. Słowa piosenki dają mocno do myślenia.

Pielęgniarki ze Szpitala im. prof. Michałowskiego w Katowicach mimo ciężkiej pracy, którą codziennie wykonują, znalazły czas, żeby zrobić przekaz w postaci nagrania teledysku. Napisały tekst, podłożyły muzykę, przygotowały choreografię i nagrały własną wersję hitu „Bella Ciao”. Piosenka ponownie zyskała na popularności, bowiem została wykorzystana w serialowym hicie Netflixa „Dom z papieru”.Pielęgniarki z Katowic nie przypadkowo wybrały ten wpadający w ucho szlagier. Chciały w ten sposób zachęcić pacjentów do uczciwości względem personelu medycznego. Przypomniały również, o swojej codziennej walce z koronawirusem na pierwszej linii frontu.

W zamyśle to był ich komentarz do dowodów uznania, które słychać było na balkonach, gdy ludzie im klaskali, czy przy okazji takich akcji, jak m.in. Hot16Challenge. Aktualnie przyszła kolej na ich występ.

Posłuchajcie.

O czym śpiewają pielęgniarki z Katowic?

To słowa pierwszej zwrotki ich przeboju, które opublikowało Radio Zet:

Gdy wzywasz pomoc lub tu przychodzisz,

oj nie kłam nas, nie kłam nas, nie kłam nas, nas, nas.

To bezpieczeństwo jest najważniejsze,

nie ignoruj zasad tych.

A słowa innej zwrotki:

A gdy zawiedziesz, gdy nas okłamiesz,

zarazisz nas, zarazisz nas, nas, nas.

Nie pomożemy wtedy nikomu,

gdy w kwarantannie zamkną nas.


Źródło: Radio Zet, Facebook