Policjanci z Katowic ruszyli z pomocą mieszkańcom kamienicy, w której wybuchł pożar.

Wczoraj około godziny 21.00 policjanci z ogniwa interwencyjnego katowickiej komendy miejskiej zostali wezwani na ulicę Józefowską, gdzie płonęlo mieszkanie. Gdy sierż. Rafał Górczyński i sierż. Jacek Kępka dotarli na miejsce, mieszkańcy przekazali im, że pali się mieszkanie na drugim piętrze.

Z zewnątrz widoczne były wydostające się kłęby dymu. Gdy mundurowi wbiegli na górę, usłyszeli krzyki mężczyzny i wołanie o pomoc. Zadymienie i płomienie były tak duże, że musieli oni wczołgać się do mieszkania. Odnaleźli mężczyznę i wyprowadzili go na zewnątrz. Jak się okazało, w środku była jeszcze jedna osoba. Policjanci wrócili na górę. Odnaleźli leżącego mężczyznę i wynieśli go na zewnątrz budynku.

Rannymi (w wieku 60 i 68 lat) do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego zajęli się strażacy. Policjanci, którzy uratowali życie mężczyznom trafili do szpitala, gdzie została udzielona im pomoc lekarska.

Sprawą zajmują się teraz policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Katowicach. Śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustalają co było przyczyną wybuchu ognia.