Policja poszukuje rodziców odnalezionego chłopca, bądź też informacji, które pomogą ustalić jego tożsamość.

Wczoraj przed godziną 20.00 do dyżurnego V Komisariatu Policji w Katowicach - Szopienicach zadzwoniła mieszkanka bloku przy ul. Łącznej 5 w Katowicach ze zgłoszeniem, że na parterze w klatce schodowej bloku napotkała kilkuletniego chłopca bez opieki.

Niestety z chłopcem jest utrudniony kontakt co też utrudnia ustalenie jego personaliów oraz odnalezienie opiekunów.

Chłopiec w chwili odnalezienia ubrany był w czapkę w czarno szare paski, niebieską kurtkę puchową, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem "Myszki Mickey", brązowo - czarne zimowe buty zapinane na tzw. rzepy. Chłopiec wygląda na ok. 3 lata. W momencie odnalezienia chłopiec był bardzo pobudzony, niestety nie udało się z nim nawiązać kontaktu, który umożliwiłby ustalenie jego danych czy też pomógłby na ustalenie danych opiekunów bądź jego miejsca zamieszkania. Po konsultacji medycznej dziecko zostało umieszczone w placówce opiekuńczej.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje dotyczące danych odnalezionego chłopca lub mogące pomóc w ustaleniu jego opiekunów bądź adresu zamieszkania proszone są o kontakt telefoniczny pod numer 32 200 3700 – Komisariat Policji V w Katowicach, lub 32 200 25 55 – Komenda Miejska Policji w Katowicach.