Wydział Kryminalny KMP Siemianowice Śląskie prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży gotówki i biżuterii, która miała miejsce 14 stycznia br. Do mieszkania seniorów zapukało dwóch mężczyzn, którzy podali się za pracowników firmy energetycznej i powiedzieli, że mają do zwrotu nadpłatę. W tym celu poprosili o rozmienienie 200-złotowego banknotu. Ostatecznie oszuści ukradli oszczędności seniorów. Na podstawie zapamiętanych przez pokrzywdzonych rysopisów sporządzono portrety pamięciowe oszustów. Policja liczy na wszelką pomoc.

Siemianowiccy policjanci poszukują mężczyzn, którzy podając się za pracowników firmy energetycznej, okradli starszych mieszkańców Siemianowic Śląskich. Mężczyźni posłużyli się metodą zwrotu nadpłaty za płacone rachunki i zażądali rozmienienia banknotu 200-złotowego. Ostatecznie ukradli seniorom kilkanaście tysięcy złotych. Być może oszuści odwiedzili również Państwa mieszkania bądź przebywali na klatce schodowej. Według zeznań pokrzywdzonych sprawcy to mężczyźni w wieku około 30 lat, szczupłej budowy ciała, obaj mieli założone na głowach czapki z daszkiem, a na rękach przezroczyste rękawiczki. Publikujemy portrety pamięciowe sprawców licząc na Państwa pomoc. Gwarantujemy anonimowość oraz zweryfikowanie każdej otrzymanej informacji. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z siemianowicką Policją pod numerem telefonu 32 35 96 255, 32 35 96 201 bądź 112. Informacje można również wysłać mailowo na adres: kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl.

Publikujemy portrety pamięciowe dwóch mężczyzn, którzy podając się za pracowników firmy energetycznej, weszli do jednego z mieszkań w Siemianowicach Śląskich. Tam pod pretekstem zwrotu nadpłaty ukradli starszym osobom kilkanaście tysięcy złotych oszczędności. Być może oszuści odwiedzili również inne osoby. Jeśli rozpoznajesz oszustów, skontaktuj z siemianowicką Policją: nr tel. 32 35 96 255, 32 35 96 201 mail: kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl
 lub nr alarmowy 112, Policja gwarantuje anonimowość!

 sprawca nr 1

 

portret pamięciowy oszusta

                                                           sprawca nr 2

portret pamięciowy oszusta