Policjanci Komisariatu Policji VI w Katowicach poszukują kobiety i mężczyzny, którzy są podejrzani o dokonanie oszustwa, ich wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na zdjęciach, proszone są o kontakt.

Do zdarzenia doszło 9 października br. oszuści, podszywając się pod inną osobę na jednym z internetowych portali społecznościowych, wyłudzili od jednego z użytkowników kod do transakcji BLIK, doprowadzając go do utraty pieniędzy w kwocie 500 zł. W toku prowadzonych czynności ustalono wizerunek kobiety, która zrealizowała transakcję wyłudzonym kodem BLIK w bankomacie oraz towarzyszącego jej mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na zdjęciach, prosimy o kontakt z policjantami Komisariatu Policji VI w Katowicach przy ul. Książęcej 20, pod numerem całodobowym 32 200 2555, 32 253 87 58, 32 200 38 91 lub 112, e-mail kp6@katowice.ka.policja.gov.pl.