Łupież to schorzenie skóry głowy, z którym boryka się wielu z nas. Najczęściej leczenie łupieżu kojarzone jest z myciem włosów i skóry głowy specjalnymi preparatami, które możemy kupić w każdej aptece bez recepty. Jednak nie zawsze stosowanie szamponów to skuteczny sposób na leczenie łupieżu. W przypadkach, kiedy już nic nie działa i nie jesteśmy w stanie samodzielnie pozbyć się łupieżu, dobrym rozwiązaniem będzie lekarz trycholog. Katowice to jedno z miast w Polsce, gdzie możemy otrzymać pomoc specjalisty.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Trycholog – czym dokładnie zajmuje się lekarz tej specjalności?
  • Leczenie łupieżu u specjalisty- jak to wygląda w praktyce?

Jak już wspominaliśmy, większości z nas leczenie łupieżu kojarzy przede wszystkim z regularnym stosowaniem szamponów i płynów, dostępnych w aptekach bez recepty. Jednak w wyjątkowych przypadkach tego rodzaju środki zaradcze nie wystarczą. Leczenie łupieżu odbywa się przy pomocy środków przepisanych przez trychologa. Czym dokładnie zajmuje się specjalista ukrywający się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą?

Kim jest trycholog?

Trycholog to lekarz specjalizujący się w leczeniu schorzeń dotykających skórę głowy oraz włosy. U trychologa wyleczymy między innymi łojotok, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczycę, łysienie na tle androgenowym czy łupież. Razem z trychologiem poradzimy sobie także z problemem przetłuszczających się włosów oraz skóry głowy. W trudnych przypadkach związanych z poprawą jakości włosów i ich struktury zdecydowanie najlepszy będzie specjalista trycholog. Katowice są jednym z polskich miast, gdzie pacjenci mogą szukać fachowej pomocy.  Jeśli niepokoi nas stan naszych włosów lub kondycja skóry głowy, warto udać się na kontrolną wizytę do specjalisty tak szybko jak to tylko możliwe. Wczesna diagnoza znacznie ułatwia proces leczenia.

Leczenie łupieżu u specjalisty- o czym warto wiedzieć?

Są sytuacje, kiedy leczenie łupieżu u specjalisty jest niezbędne do całkowitego wyleczenia.  Trycholog zajmuje się leczeniem różnych rodzajów łupieżu. Wyróżniamy następujące rodzaje łupieżu: łupież mokry i łupież suchy. Zabiegi leczenia łupieżu, wykonywane przez trychologa, polegają na pokrywaniu skóry głowy specjalnymi środkami zawierającymi w swoim składzie składniki roślinne oraz proton laminy.  Zabieg pozwala dogłębnie oczyścić skórę głowom, a także złagodzić zmiany zapalne skóry. Ponadto zabieg pomaga w zminimalizowaniu przykrych dolegliwości takich jak świąd i zaczerwienienie. Przywraca warstwę hydrolipidową skóry. Dzięki temu na skórze nie tworzy się patologiczna flora bakteryjna, która sprzyja powstawaniu łupieżu po raz kolejny. Zabiegi u trychologa pozwalają na zachowanie trwałego efektu bez łupieżu i trwale eliminują przyczyny jego powstawania.