To może być najbardziej oryginalny lokal w Katowicach. Kawiarnia, gdzie obok złotówek będzie się płacić książkami.

Smak Książki. Tak właśnie będzie nazywała się klubokawiarnia powstająca przy ul. Plebiscytowej 13. Jak wynika z nazwy jest to ścisłe centrum miasta. Właściciel wymarzył sobie takie miejsce, które nie pasuje do dzisiejszego świata komercji. I oto już prawie jest.

Jak przystało na prawdziwą kawiarnię nikt tu nie będzie się spieszył i nikogo nie będzie się popędzać. Ma to być spokojna przystań, gdzie można wygodnie zasiąść i przy filiżance wybornej kawy, bądź też innego napoju, porozmawiać, poczytać, zapomnieć o gonitwie dnia powszedniego.

Książki mają być integralną częścią tego lokalu. Klienci zasiądą w kawiarni niczym w bibliotece. Będą mogli szperać na półkach, wybierać i przebierać w znajdujących się tu encyklopediach, powieściach, tomikach poezji. Sami jeszcze nie wiemy, co też tam się znajdzie. Ale wiemy, że na pewno będzie to miejsce klimatyczne, oryginalne i ciekawe.

Książki nie będą tu służyć wyłącznie do czytania. Będzie nimi można również płacić. A jeśli na półce znajdziemy coś szczególnie nam miłego, będziemy mogli poprosić o doliczenie książki do rachunku za kawę.

Kawa i przygoda. Oto co czeka na was przy ul. Plebiscytowej 13 w Katowicach. Już wkrótce. Remont trwa.

O postępie prac nad klubokawiarnią Smak Książki będziecie mogli dowiedzieć się na jej profilu facebookowym: www.facebook.com/Smak-Ksi%C4%85%C5%BCki-1044342575644421/?pnref=story

Już niebawem zostanie zorganizowana pierwsza zbiórka książek dla klubokawiarni. Jeśli macie zbędne tomy, śledźcie profil Smaku Książki lub stronę i profil facebookowy "Katowice Dla Was". Niekoniecznie muszą to być białe kruki.

Otwarcie klubokawiarni planowane jest na jesień. Jesień, czyli idealną porę na czytanie książek i wizyty w kawiarni.