Największa na świecie firma esportowa rusza z drugą edycją programu Road to ESL. Pierwsi stażyści pracują już na stałe i realizują projekty o skali globalnej.

Road to ESL to pierwszy taki program stażowy na rynku. Jest to niepowtarzalna szansa na naukę i pracę pod okiem fachowców z ogromnym i unikalnym doświadczeniem w błyskawicznie rozwijającej się branży esportowej.

Oferta staży skierowana jest do ludzi młodych (powyżej 18 roku życia), studentów i absolwentów, którzy interesują się esportem, a jednocześnie chcieliby nabyć kluczowe umiejętności, które pomogą im rozwijać się w każdej branży. Co istotne różnorodność pozycji stażowych jest tak duża, że nawet osoby, które nie są esportowymi entuzjastami wyniosą z nich wartość i rozwiną swoje umiejętności.

Staż będzie odbywał się w pełnym wymiarze godzin (40 h/tygodniowo), a okres trwania to sierpień 2019 – styczeń 2020. Przyjęci kandydaci mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 1500 złotych netto.

Podczas drugiej edycji stażu, poszukiwani są kandydaci na konkretne stanowiska, w Katowicach oraz Warszawie:

  • Human Resources (Katowice) - główne zadania to wsparcie procesów oraz rozwiązań w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, w tym rekrutacji i adaptacji pracowników, zarządzania szkoleniami, bazami danych, zarządzanie benefitami pracowniczymi (opieka medyczna, Multisport), a także współpraca z biurem rachunkowym w zakresie umów, płatności, administracji urlopami, etc.;
  • Redakcja esportowa (Katowice) - research informacji o turniejach esportowych, zawodnikach
    i działaniach w social media, tworzenie prezentacji dla komentatorów esportowych oraz współpraca z nimi;
  • Travel (Katowice) - booking biletów lotniczych zarówno dla graczy, jak i dla pracowników, współpraca z firmami oraz poszukiwanie nowych kontrahentów, tworzenie planów pomocy oraz pomoc przy obsłudze graczy podczas eventów, pomoc w prowadzeniu dokumentacji;
  • Zarządzanie projektami/Analiza danych (Katowice) - tworzenie kosztorysów realizowanych projektów międzynarodowych oraz krajowych w obszarze esportu, raportowanie finansowe
    w trakcie i po zakończeniu projektu;
  • Sprzedaż (Warszawa) - wspieranie działu sales podczas spotkań z klientami, udział w sesjach kreatywnych przy tworzeniu nowych produktów, uzupełnianie ofert i prezentacji sprzedażowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia stażu, a najlepsi, po jego zakończeniu, będą mieć szanse na stałe zasilić szeregi ESL Polska.

Informacje dotyczące sposobu zgłaszania swojej kandydatury oraz zasady programu dostępne są tutaj.

ESL Polska stawia na młodych

To kolejna edycja programu stażowego od ESL Polska, który miał swój początek w październiku 2018 r. Podczas pierwszej odsłony Road to ESL, do warszawskiego i katowickiego oddziału ESL Polska trafili stażyści, którzy od października do marca 2019, nabywali konkretnych umiejętności praktycznych, wdrażając się w zarówno regionalne jak i międzynarodowe projekty prowadzone przez polski oddział ESL, takie jak na przykład Intel Extreme Masters Katowice 2019, czy ESL Mistrzostwa Polski.

Zawsze kręciły mnie gry komputerowe, więc szukałam pracy właśnie w tej branży. Z Internetu dowiedziałam się, że ESL Polska rusza z programem stażowym i postanowiłam spróbować swoich sił. Zdobyłam miejsce
w dziale Social Media. Obawiałam się, że moja rola będzie sprowadzała się do weryfikacji harmonogramów postów czy odpowiedzi na zapytania fanów ale bardzo się myliłam. Dostałam ogromną swobodę działania
i to co mi się spodobało to otwartość na moje pomysły. Realizując je widziałam jak wyniki naszych kanałów social media pną się w górę, a bycie częścią takich projektów jak Intel Extreme Masters czy Clash of Clans World Championship dodatkowo nauczyło mnie realizacji wielu projektów jednocześnie i koordynacji działań z międzynarodowymi zespołami. Po zakończeniu stażu zaproponowano mi pracę na stałe – nie wyobrażam sobie lepszej możliwości rozwoju w branży niż staż w ESL Polska,
mówi Malwina Galicka, która po zakończeniu stażu objęła stanowisko Social Media Specialist w warszawskim oddziale ESL Polska.

Praca w esporcie to coś, co chciałem robić od zawsze. Próbowałem zaczepić się w różnych miejscach by zdobywać nowe umiejętności, ale nie było łatwo – wszyscy szukali raczej pracowników z dużym doświadczeniem, a mi brakowało jeszcze wiedzy i umiejętności. Na profilu ESL Polska zauważyłem ofertę stażu i mimo, że nie wierzyłem, że się uda, to postanowiłem spróbować. Kluczowym elementem sceny esportowej są streamy rozgrywek, a warstwa wizualna jest tu szalenie ważna. ESL ma najlepszych ekspertów od realizacji transmisji i dla mnie to ogromna zaleta, że mogę się od nich uczyć warsztatu, który będzie przydatny nie tylko w esporcie ale każdej branży wykorzystującej produkcję filmową. Dziś jestem już etatowym pracownikiem ESL Polska i nie wyobrażam sobie lepszej ścieżki rozwoju – mówi Bogumił Justyna, który po zakończeniu stażu został Junior Video Operatorem w katowickim ESL.

Program stażowy ESL Polska to realna możliwość nabycia praktycznych umiejętności niezbędnych do pracy w środowisku esportowym.

ESL

ESL jest największą na świecie firmą esportową. Od 2000 roku, ESL kształtuje branżę wykorzystując najbardziej popularne gry wideo poprzez liczne turnieje online i offline. ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy rozgrywki, oraz Mistrzostwa Krajowe ESL, puchary amatorskie
i systemy matchmakingowe, skracają drogę od zera do bohatera, jak tylko to możliwe. Posiadając biura na całym świecie, ESL jest światowym liderem w dziedzinie esportu. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy cyfrowej rozrywki. https://about.eslgaming.com/.

KONTAKT
Karolina Walczyk

PR Manager ESL Gaming Polska

k.walczyk@eslgaming.com

Tel.: +48 508 080 606