W czasie trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018 na katowickim rynku powstanie Strefa Kibica, w której będzie można zobaczyć wszystkie mecze tegorocznego mundialu.

Katowicka strefa kibica będzie mogła pomieścić do 1000 osób, a dla 400 osób będą przygotowane miejsca siedzące. Wokół strefy usytuowane będą punkty gastronomiczne, tak by można było posilić się podczas wielogodzinnych transmisji. Całość będzie objęta całodobową ochroną.

 

Ławki, stoły oraz duży telebim ustawiony w cieniu Skarbka staną się miejscem piłkarskich emocji miedzy 14 czerwca, a 15 lipca, kiedy po finałowym meczu poznamy nowego mistrza świata.

 

Otwarcie Mistrzostw zaplanowane jest na 14 czerwca, gdy gospodarze, reprezentacja Rosji podejmie w Moskwie Arabię Saudyjską. Polacy grają w grupie H - kolejno we wtorek 19 czerwca o godz. 17 w  Moskwie z Senegalem, 24 czerwca o godz. 20 w Kazaniu z Kolumbią i 29 czerwca o godz. 16 w Wołgogradzie z Japonią. W przypadku wyjścia z fazy grupowej mecze reprezentacji czekają nas w zależności od zdobytego miejsca 2 lub 3 lipca. Co będzie potem – pozostaje trzymać kciuki za biało-czerwonych.