Po niespełna 2 dobach od zgłoszenia dotyczącego znalezienia w bloku przy ul. Łącznej 5 w Katowicach kilkuletniego chłopca pozostawionego bez opieki, policjanci ustalili i potwierdzili dane odnalezionego chłopca oraz jego matki.

Przypomnijmy, że do całej sytuacji doszło w minioną sobotę. Przed godziną 20.00 dyżurnego Piątego Komisariatu Policji w Katowicach powiadomiła mieszkanka bloku mieszczącego się przy ul. Łącznej 5, że w klatce schodowej pozostawiony jest bez opieki kilkuletni chłopiec.

Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Dziecko zostało umieszczone w jednej z katowickich placówek opiekuńczych. Od tego czasu rozpoczęła się policyjna praca ukierunkowana na ustalenie danych chłopca oraz odnalezienie jego rodziców.

Dodatkowo w mediach pojawiła się informacja zawierająca zdjęcie chłopca i prośba o kontakt wszystkie osoby, które posiadają wiedzę, która może pomóc policjantom w rozwiązaniu tej sprawy. Apel spotkał się z dużym odzewem. Jedna z informacji była na tyle cenna że pomogła funkcjonariuszom w ustaleniu danych chłopca oraz jego matki.

Dzięki informacjom policjanci ustalili dane poszukiwanej kobiety, a finałem ich działania było zatrzymanie jej w Katowicach-Szopienicach. 27-letnia kobieta w momencie zatrzymania była trzeźwa. Po przesłuchaniu została przewieziona do policyjnego aresztu.

O odnalezionym chłopcu informowaliśmy TUTAJ.