Gimnazjaliści z Katowic dają radę. Ruszyli z pomocą dla trzyletniego Kubusia. Zobaczcie jaką ekipę udało im się zebrać. A przecież prezentujemy tutaj tylko niektórych.

Trzyletni Kubuś z Rudy Śląskiej od urodzenia ma podejrzenie wady genetycznej Freemana Sheldona. Podczas jego porodu doszło do długiego niedotlenienia co spowodowało u Kubusia mózgowe porażenie dziecięce oraz dysmorfię twarzoczaszkową.Dzisiaj Kubuś jest opóźniony psychoruchowo, choruje na padaczkę oraz ma oczopląs, zeza, obniżone napięcie mięśni na całym ciele i przykurcz paluszków prawej dłoni. Wymaga stałej opieki specjalistów (neurologa, genetyka, kardiologa, ortopedy, chirurga, okulisty, laryngologa, neurologopedy i gastroenterologa) oraz codziennej rehabilitacji dzięki której będzie miał szansę na prawidłowy rozwój intelektualny i psychoruchowy.

Z pomocą Kubusiowi ruszył "Szkolny Patrol" z Katowic. Tworzą go Marcin Władyka oraz jego koleżanki i koledzy z Gimnazjum nr 18. Na początku w "Szkolnym Patrolu" było ich pięcioro, a teraz jest nas już ponad dwadzieścioro.

O "Szkolnym Patrolu" pisaliśmy już wczoraj. Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć, polecamy tekst pt. "Pomagał dzieciom, teraz dzieci jemu pomogą" lub stronę facebookową "Patrolu". Jej adres podamy poniżej.


legendarny polski bramkarz Jerzy Dudek wraz z Marcinem ze "Szkolnego Patrolu"

Pomysł gimnazjalistów na pomoc dla chorego Kubusia jest następujący - zbieramy plastikowe nakrętki. Zbieramy je przez całe wakacje. Następnie, między 19 a 30 września należy wysłać je lub przywieźć w następujące miejsce: Klub Studencki ARKADA 40-287 Katowice, ul. Bogucicka 14a. Nakrętki zostaną przekazane Rodzicom Kubusia, którzy przeznaczą je na jego rehabilitację.

Kubusiowi można też pomóc wpłacając pieniądze na konto fundacji. Te pieniądze z kolei przeznaczone będą na zaopatrzenie medyczne oraz kupno kombinezonu theratogs, który Kubuś będzie nosił na sobie w celu lepszego czucia własnego ciała i pionizacji jego ciała. Pieniądze zbiera Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytuł przelewu: "SZKOLNY PATROL 24036 Krawczyk Jakub Ruda Śląska".Akcję zbierania nakrętek i pieniędzy dla chorego Kubusia można udostępniać. Link do udostępniania wydarzenia: https://www.facebook.com/events/821894177911520/

Oczywiście Kubuś, jego rodzice oraz "Szkolny Patrol" proszą o zaproszenie do tego "wydarzenia" jak największej liczby znajomych. To udostępnienie nic nie kosztuje, a może pomóc Kubusiowi.

Akcję zbierania nakrętek dla Kubusia można zorganizować we własnym zakresie, np. od września w szkole lub przedszkolu. Akcja będzie bowiem trwać do końca maja 2017 roku. W tej sprawie należy kontaktować się tu: szkolny.patrol@interia.pl


Monika Rosa, posłanka

- My pomożemy zorganizować akcję zbierania nakrętek w szkole lub przedszkolu - zapewnia Marcin. I dodaje: - Jeśli znasz znanych polskich sportowców, muzyków lub polityków to poproś ich o zrobienie sobie zdjęcia z kartką i napisem "RAZEM ZE SZKOLNYM PATROLEM ZBIERAM NAKRĘTKI DLA CHOREGO 3-LETNIEGO KUBUSIA" i wyślij nam to zdjęcie na adres: szkolny.patrol@interia.pl.


wokalista Piotr Kupicha, lider zespołu Feel

Jeszcze raz podkreślamy, że nakrętkową akcję pomocy Kubie organizuje "Szkolny Patrol". Adres na Facebooku: https://www.facebook.com/SzkolnyPatrolKatowice/. Tam ukazywać się będą informacje o przebiegu akcji i jej efektach.

- Polub naszą stronę - proszą gimnazjaliści z Katowic. - Dzięki większej ilości polubień nasze następne akcje pomocy chorym dzieciom będą bardziej skuteczne, gdyż więcej osób się o nich dowie: https://www.facebook.com/SzkolnyPatrolKatowice/.


Seweryn Gancarczyk, reprezentant Polski