25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Bez Futra. Aby zwrócić uwagę jak okrutnym przemysłem jest hodowla zwierząt futerkowych, Stowarzyszenie Otwarte Klatki organizuje w Katowicach Tydzień Bez Futra, któremu towarzyszą liczne imprezy.

Akcja organizowana jest w dniach 25.11-01.12, w ramach prowadzonej przez Otwarte Klatki kampanii „Cena Futra”, która ma celu przekonanie posłów do poparcia zakazu hodowli zwierząt na futra. Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

 

- Jesteś miłośnikiem zwierząt? Uważasz, że futro to przeżytek, a fermy futrzarskie powinny zostać w Polsce zamknięte? Przyjdź i baw się dobrze - mówi Karolina Roczniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

 

Lista wydarzeń w ramach Tygodnia bez Futra


25.11-01.12 - “Pomogę zwierzętom robiąc makijaż w Antimon Studio

Jest to benefit organizowany wraz z Antimon Studio Permanent Makeup & Piercing. Wykonując makijaż permanentny lub piercing odsyłasz futra tam, gdzie ich miejsce - do historii.


1.12. - “Tatuaże Zamiast Futra w Mojry Tattoo

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą sobie zrobić piękną dziarkę, wesprzeć tym samym Otwarte Klatki i pomóc zwierzakom. Benefit odbędzie się w formie walk In Day – kto pierwszy przyjdzie do studia, ten ma większy wybór spośród przygotowanych wzorów! Na miejscu będą również aktywiści, którzy opowiedzą o kampaniach Otwartych Klatek. Spodziewajcie się pysznych wegańskich przekąsek i ciast. 


Piwo dla zwierzaka na Górnym Śląsku

Jeśli lubicie piwo i chcecie zrobić coś dobrego dla zwierząt - to akcja dla Was. W akcji biorą udział puby, bary i wszelkie inne miejsca, których właściciele mają dobre serca i w których lane jest piwo. W tej chwili udział w akcji potwierdziły lokale z Katowic: Greenpoint, Mały Kredes bar, KATO oraz C4, a także z Zabrza: Pub - Smocze Oko. Szczegółowe informacje znajdują się na wydarzeniu na FB.


30.11 - “Dzień Lisa w Savitri Yoga

Jedną z głównych zasad jogi jest ahimsa, czyli niekrzywdzenie (dotyczące zarówno ludzi, jak i zwierząt). Dlatego też praktyce jogi jest bardzo blisko do działania na rzecz dobrostanu zwierząt. Z okazji Tygodnia bez futra Otwarte Klatki wraz Savitri Yoga Harmonia Duszy i Ciała zapraszają na wyjątkową, wspólną praktykę jogi.


###

Stowarzyszenie Otwarte Klatki ma na celu zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

Kontakt dla mediów: Karolina Roczniak, tel. 665198288, karolina.roczniak@otwarteklatki.pl

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest


Link do wydarzeń na fb:

Tydzień bez futra: https://www.facebook.com/events/409270156431584/

Pomogę zwierzętom robiąc makijaż w Antimon Studio - https://www.facebook.com/events/444732402876373/

Tatuaże Zamiast Futra w Mojry Tattoo - https://www.facebook.com/events/519884018741931/

Piwo dla zwierzaka na Górnym Śląsku - https://www.facebook.com/events/419619898723390/

Dzień Lisa w Savitri Yoga - https://www.facebook.com/events/624376954765256/