Wczoraj ze zbiornika wodnego „Hubertus II” wydobyto ciało mężczyzny. Przy ciele policjanci nie znaleźli żadnych dokumentów i pomimo pracy funkcjonariuszy nie udało się zidentyfikować ciała.

Wczoraj około 13.00 dyżurny katowickiej policji przyjął zgłoszenie o odnalezieniu zwłok, które pływały w zbiorniku wodnym „Hubertus II” w Katowicach. Ciało zauważył przejeżdżający wzdłuż zbiornika rowerzysta. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. Podczas akcji strażacy wydobyli z wody zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Wstępne oględziny nie wykazały obrażeń na jego ciele. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Przy ciele policjanci nie znaleźli żadnych dokumentów i pomimo pracy funkcjonariuszy nie udało się zidentyfikować ciała.

Rysopis mężczyzny: wiek około 60 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost około 175 cm, włosy siwe krótkie. Mężczyzna ubrany był w spodnie dresowe koloru czarnego, bluzę koloru czerwonego, buty sportowe marki Reebok.

Osoby, które mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny, policja prosi o kontakt pod numerami telefonów: 32 200-2555, 32 200-3700 (całodobowo) lub e-mail: kp5@katowice.ka.policja.gov.pl oraz pod numerem telefonu 112.