Rośnie popularność inwestycji w złoto. Grupa Tavex sprzedała w drugim kwartale 2020 roku na dziewięciu europejskich rynkach 77% więcej tego cennego kruszcu niż w analogicznym okresie rok temu. Warto również zwrócić uwagę na to, że dzięki poprawie dostępności fizycznego złota stworzone zostały warunki do niższych spreadów, które aktualnie wynoszą 3-5%. Niedawno został otwarty trzeci w Polsce oddział międzynarodowej firmy finansowej Tavex – dealera metali szlachetnych, oferującego także usługi wymiany walut oraz płatnicze.

Nowy lokal mieści się przy ul. 3 Maja 18, róg Wawelskiej, w Katowicach. Miasto to jest drugim miejscem, po Warszawie, w którym będzie można skorzystać z oferty Tavex w formie stacjonarnej. W oddziale można nabyć produkty inwestycyjne – przede wszystkim sztabki złota i monety bulionowe – oraz dokonać transakcji wymiany ponad 65 walut.

 

Zdecydowaliśmy się na otworzenie nowego oddziału naszej firmy w stolicy województwa śląskiego ze względu na duże zainteresowanie inwestycjami w metale szlachetne w południowej części Polski. Ponadto, w ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymywaliśmy sporo pytań od osób z Katowic i okolic dotyczących możliwości skorzystania z oferty naszej firmy w tradycyjnej formie – wskazuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

 

Inwestorzy odchodzą od niskooprocentowanych (na poziomie 0,01%) lokat. Wiele osób decyduje się obecnie na bezpieczne aktywa, takie jak właśnie fizyczne złoto i w nich lokuje oszczędności.

 

Jednym z założeń biznesowych naszej firmy jest to, aby osoby zainteresowane zakupem złota inwestycyjnego oraz wymianą walut na najlepszych warunkach mogły dojechać do jej oddziału w maksymalnie godzinę. W związku z dynamicznym rozwojem rynku i wzrostem zainteresowania inwestycjami w metale szlachetne planujemy otwarcie kolejnych oddziałów Tavex także w innych częściach kraju – mówi Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

 

 

Tavex Sp. z o.o. jest wiodącym dealerem metali szlachetnych, który oferuje również usługi wymiany walut oraz płatnicze na najlepszych warunkach. Tavex Group została założona w 1991 roku. Do grona jej klientów należą osoby prywatne, klienci o najwyższych dochodach, firmy różnej wielkości, a także instytucje finansowe. Tavex posiada swoje oddziały w dziewięciu europejskich krajach i obsługuje średnio 1,3 miliona klientów rocznie.