Ogłoszony został przetarg na budowę kolejnych dwóch wodnych placów w Katowicach.

Obiekty będą zlokalizowane przy ul. Gliwickiej 214 oraz przy zbiegu ulic Biedronek i Radockiego. Obie inwestycje powstaną w oparciu o projekt zrealizowany w zeszłym roku w Dolinie Trzech Stawów.

Kolejne wodne place zabaw będą praktycznie bliźniacze w stosunku do obiektu na Dolinie Trzech Stawów, który został zrealizowany w 2017 roku w ramach budżetu obywatelskiego. To pokazuje, że świetne pomysły mieszkańców inspirują nas do kolejnych działań. Chcielibyśmy, by dwa wodne place zabaw powstały jeszcze w tym roku, co w połączeniu z przyszłorocznym otwarciem trzech basenów sprawi, że oferta wodnych atrakcji dla mieszkańców Katowic będzie bogata i zróżnicowana – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Nowe wodne place zabaw, podobnie jak ten już istniejący, zostaną podzielone na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Obiekty zostaną ogrodzone, otoczone murkiem z siedziskami i wyposażone w zaplecze sanitarne oraz ławki i stojaki dla rowerów. W ciągu dnia rozrywki zapewnią urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami, a po zmroku place wodne będą się przemieniać w barwne, podświetlane fontanny. Place zostaną objęte monitoringiem. Będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Na realizację obu inwestycji w budżecie miasta zarezerwowano kwotę trzech milionów złotych. Oferty przetargowe można składać do 21 lutego. Szczegóły są dostępne pod adresem http://bip.katowice.eu/Ogloszenia/Zamowienia/ogloszenie.aspx?ido=5458&menu=667.