W dniach 16-18 marca odbędzie się największy zlot food truck'ów na Śląsku.

Imprezę inaugurującą tegoroczny sezon food truck'owy organizuje SK-Food Truck, już czwarty sezon z rzędu. Trzydniowa impreza będzie miała miejsce na Stadionie Śląskim, gdzie zaparkuje ok. 50 najlepszych gastrowozów z całej Polski, serwujących dania kuchni z wielu zakątków świata. Na tę okazję zostanie otwarty jeden z sektorów obiektu.

Impreza wystartuje w piątek o 15:00. W menu food truck'ów znajdzie się kilkadziesiąt wyselekcjonowanych potraw, przygotowywanych na bieżąco, tylko ze świeżych składników - od klasycznych frytek belgijskich, przez polskie, ręcznie robione pierogi, włoską pizzę, a nawet greckie i meksykańskie smaki, aż po wymyślne dania z grilla. Amatorzy kuchni amerykańskiej będą mogli liczyć na duży wybór burgerów. A do tego świeżo mielona, najwyższej jakości kawa oraz przeróżne desery. To będzie niepowtarzalna okazja do wypróbowania nowych smaków.

Każdego dnia organizatorzy przewidują inne atrakcje – te kulinarne, jak i rozrywkowe. Piątek poświęcony ma być burgerowi i jego wszelkim wariacjom. Swoją pasją i wiedzą, na temat tego uwielbianego na całym świecie dania, podzielą się właściciele food truck'ów, jak i kucharze ze znanego programu kulinarnego „Hell's Kitchen”. Sobota będzie dniem kuchni międzynarodowej, a więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Przygotowane zostaną specjalne warsztaty i pokazy kulinarne dla dorosłych i dzieci. Tego dnia swoje umiejętności zaprezentują właściciele food truck'ów, znani z programu „Biznes na kółkach” stacji Discovery. Ostatni dzień zlotu w tzw. Kotle Czarownic przeznaczony będzie dla słodkości. Na oczach odwiedzających imprezę zostaną przygotowane pyszne desery.

Codziennie przeprowadzane będą również konkursy kulinarne, a w ich jury zasiądą znani kucharze. Wieczorami czas umilą koncerty artystów różnych gatunków muzycznych. Podczas trwania zlotu będzie można napić się piwa w specjalnie przygotowanej Beer Zone, pobawić się na niesamowitych atrakcjach w Strefie dla dzieci, czy obejrzeć zabytkowe samochody Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji. Przez cały weekend otwarty będzie także sektor Stadionu, gdzie będzie można usiąść i skosztować przepysznych dań z widokiem na niedawno wyremontowany obiekt.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie FB SK-Food Truck - www.facebook.com/skfoodtruck lub na stronie wydarzenia (www.facebook.com/events/211208429437773).

16 MARCA (piątek) ogłaszony DNIEM BURGERA

15:00 - START - specjalne oferty i promocje na burgery
16:00 - pokaz kulinarny przygotowany przez finalistów programu „Hell's Kitchen” - Jakub Wolski oraz Michał Suchanowski
16:00-18:00 - konkurs na Najlepsze Danie Zlotu w kategorii BURGER
18:00 - ogłoszenie wyników konkursu
18:00-20:00 - koncert zespołu Hertz Klekot

17 MARCA (sobota) to DZIEŃ KUCHNI MIĘDZYNARODOWEJ
13:00 - START - specjalne promocje na dania z różnych stron świata
13:00-15:00 - jury pod przewodnictwem Daniela Wanke z Have a Bite Śląsk wybierze Najlepsze Danie Zlotu
w kategorii KUCHNIE ŚWIATA
15:00 - ogłoszenie wyników konkursu
13:30-14:30 - warsztaty smaku dla najmłodszych
15:00-18:00 - pokazy kulinarne prowadzone przez uczestników programu „Biznes na Kółkach”
15:30 - kuchnia meksykańska i najostrzejsze sosy - Fit-Fat Food Truck Katowice
16:00 - pokaz przygotowania lodów tajskich - Rollujemy
16:30 - kuchnia włoska - Pizza Truck
17:00 - koncert zespołu Między Słowami
19:00 – koncert zespołu Silesian Brass Quartet

18 MARCA (niedziela) czyli SŁODKA NIEDZIELA
13:00 – START - dodatkowe promocje na słodkości
13:30-14:30 - pokaz TRIBE Young Warriors
15:00-16:00 - jury pod przewodnictwem Silesia Dzieci wybierze Najlepsze Danie Zlotu
w kategorii SŁODKOŚCI
16:30 - pokaz przygotowywania churros, czyli jakie słodycze królują w słonecznej Hiszpanii -
Churros and More
17:00 - koncert John Mineton
18:00-20:00 - występy śląskich DJ-ów