Możliwość wypożyczenia samochodu podczas służbowych lub turystycznych podróży okazuje się dużym ułatwieniem dla osób, które przyjeżdżają do innego miasta pociągiem lub samolotem. Wówczas punkty poszczególnych wypożyczalni zlokalizowane w pobliżu dworców lub lotnisk pozwalają na sprawne i wygodne przemieszczenie się do hotelu albo na ważne spotkanie. Dzięki temu przyjezdne osoby nie muszą czekać na autobus, który w przypadku lotnisk zazwyczaj pojawia się raz na 20-30 minut, ani decydować się na skorzystanie z usług prywatnych firm przewozowych, których stawki na lotniskach często są kilka razy wyższe. Dlatego też warto dowiedzieć się, kto może skorzystać z oferty rent a car w Pyrzowicach i tym samym zyskać szansę na komfortowe poruszanie się po całym regionie.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc wypożyczyć samochód?

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, warto przede wszystkim pamiętać o tym, że każda firma ma swoje własne zasady dotyczące wynajmu, które najczęściej można znaleźć w regulaminie lub w sekcji FAQ. Mimo to najczęściej powtarzającą się regułą jest konieczność posiadania ważnego prawa jazdy (uprawniającego do kierowania samochodem na terenie Polski) i ukończenia 21 lat. Minimalny wymagany wiek kierowcy często wynika z większego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów i lepszego opanowania za kierownicą. Z tego też powodu w przypadku chęci skorzystania z usługi rent a car w Pyrzowicach warto mieć przy sobie aktualne prawo jazdy, a także drugi dokument tożsamości ze zdjęciem (na przykład dowód osobisty czy paszport).

 


Oprócz sprawdzenia w regulaminie danej wypożyczalni, czy spełniamy wszystkie wymagania pod względem posiadanych dokumentów i wieku, warto także zwrócić uwagę na sposoby płatności oraz na podpisywaną umowę. W przypadku firm, które oferują wypożyczenie samochodu online oraz podstawienie pojazdu pod wskazany punkt odbioru, płatność zazwyczaj uiszczana jest z góry lub podczas odbioru. Najczęściej firmy preferują płatność kartą albo przelewem, o ile ma on czas na zaksięgowanie się jeszcze przed terminem wypożyczenia.

W jaki sposób można wypożyczyć auto na lotnisku w Pyrzowicach?

Chcąc wypożyczyć samochód w Pyrzowicach na krótko przed terminem przyjazdu, warto między innymi skorzystać z usług firm, które pozwalają na wynajem online i które podstawiają pojazdy pod samo lotnisko. Jedną z takich wypożyczalni jest przedsiębiorstwo Express - decydując się na skorzystanie z jego usług, klienci mogą zarezerwować pojazd za pośrednictwem czytelnej strony internetowej. Wówczas zyskują możliwość wygodnego wyboru klasy pojazdu, terminu wynajmu oraz miejsca odbioru i zwrotu samochodu. Warto ponadto wspomnieć o opcji skorzystania z usług dodatkowych obejmujących na przykład wypożyczenie fotelika dla dziecka, sprawnego systemu GPS, bagażnika na rowery czy możliwość zatrudnienia profesjonalnego kierowcy. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania okazuje się szansa na spokojne zastanowienie się nad każdą oferowaną opcją i tym samym wybranie samochodu, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb danej osoby.