15 września w godzinach 10:30 - 12:30 na ulicy Stawowej w Katowicach (obok Żaby), zorganizowana zostanie zbiórka akcesoriów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.

Co będzie zbierane? 

Zeszyty, piórniki, plecaki i tornistry (nowe i używane w dobrym stanie), bloki, kredki, farby, długopisy, ołówki, linijki, kleje, papier kolorowy etc. Ponadto można przynosić także używane lub nowe podręczniki (aktualne), lektury szkolne.

Pandemia wpłynęła na znaczne pogorszenie się sytuacji ubogich rodzin. Wiele osób, które podejmowały pracę na umowach śmieciowych, zostało zwolnionych. Matki, które same wychowują dzieci, muszą zapewnić im dobre warunki do życia. Jeśli dziecko choruje lub jest niepełnosprawne - nie wszystkie świadczenia medyczne są refundowane, a pomoc rządu niewielka. Rodzic musi wyposażyć dziecko nie tylko w przybory szkolne i podręczniki. Często potrzebne są też korepetycje
Jeśli zainteresowanie akcją będzie duże, to przedłużymy zbiórkę o kilka dni.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych kobiet z dziećmi, które mieści się przy ulicy Orkana w Katowicach 
-  Alicja Dobija, Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom.


Miesiąc wrzesień związany jest z rozpoczęciem roku szkolnego. Początek nauki to oprócz radości dzieci z powrotu do szkoły, spory wydatek dla rodziców, którzy muszą zakupić podręczniki i przybory szkolne. Szczególnie trudny jest ten rok, ze względu na pandemie, wielu ludzi pozostało bez pracy i środków do życia. Dlatego Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom, aby pomóc najbiedniejszym uczniom organizuje 15 września (wtorek) w godzinach 10.30-12.30 w Katowicach na ulicy Stawowej zbiórkę przyborów szkolnych. Zbieramy długopisy, ołówki i kredki i inne akcesoria szkolne. Liczymy na otwarte serca mieszkańców Katowic! 
- Mariusz Nawrat, Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom.