Zabrzańska restauratorka oryginalnym napisem ozdobiła drzwi wejściowe do swojego lokalu.

Anna Bratuś, włąścicielka restauracji z Zabrza napisała - "Drodzy Goście ,nikogo nie nakłaniamy do łamania obostrzeń ,ani do nie noszenia maseczek .
Każdy jest wolny ,ma wolną wolę ,własne zdanie i może myśleć i robić co chce.
Ale już parę razy apelowaliśmy o to aby maseczek nie zostawiać na stołach ,w doniczkach ,na wieszakach ,nie robić z nich oprawy do świeczników,topić w toalecie .
Towarzyszą nam przez dzień ,tydzień (w zależności od częstotliwości zmieniania ,prania) i jest na nich wszystko to co przez ten okres wydychamy ,wykichamy ,wykaszlemy ..
Zajmując miejsce i tak je ściągacie ,a schowane przed wejściem do restauracji uchroni przed odruchowym pozostawieniem "gdziekolwiek ".
Czy jesteśmy przeciwko maseczkom?
Nie
Czy przeciwko nakazowi noszenia ich wszędzie ? Tak
Z pewnością byśmy je nosili przy chorobie żeby nie zarazić innych i czuć się komfortowo podczas choroby gdy np.mamy uporczywy katar ,kaszel.
Zdarzają się sytuacje w których maseczki zakladamy, np.u fryzjera .Wykłócanie się =przepadła mam wizyta.
Gdy w markecie ochroniarz jest wyjątkowo upierdliwy -także ! bo nasz czas jest cenny i od chwilowego założenia jej nic nam się nie stanie.
Gdy dzisiaj w Krakowie mróz wiał Oli w twarz -maseczka się przydała.
Kobiety -po depilacji wąsika także jest wskazana ????
A przy włamaniu ,napadzie pozostajemy nierozpoznani ????
Nie damy sobie wmówić ,że noszenie maseczek non stop jest konieczne ani ,że siedzenie 10 godzin w pracy w maseczce i wdychanie ponowne tego co wydychamy jest zdrowe.
Albo gdy w galerii mdlejemy ale nie ściągniemy bo boimy się mandatu.
Nie zgadzamy się ze słowem NAKAZ ,ani z karaniem mandatem w sytuacji gdzie od prawie dwóch lat rządzący nie potrafią prawnie uregulować kwestii obostrzeń .
Maseczki powstały wcześniej niż covid i dorosły,inteligentny człowiek wie w jakich okolicznościach powinien ich używać.A ślepe noszenie ich przez całą dobę bo tak "karzą" jest odbieraniem naszego podstawowego prawa do WOLNOŚCI więc zachęcamy wszystkich do bycia wolnym człowiekiem i kiedy boimy się chorób-nośmy maseczki ale z własnej nieprzymusowej woli.
A najlepiej jest się na chorobę uodpornić.
Więc prosimy ten 1% który nas dziś " schejtował" przeczytać że zrozumieniem jeszcze raz przekaz na drzwiach."

https://www.facebook.com/mandalazabrze